Wybór Sali

0

Wybór sali weselnej jest kluczową i w zasadzie pierwszą z istotnych czynności, z którą narzeczeni muszą się zmierzyć. Jednym marzy się urokliwa sala balowa w domu weselnym, hotelu, czy restauracji, innym natomiast wystarcza remiza, jaka zwykle daje możliwości organizacyjne na tego typu imprezy. Owa kwestia w dużej mierze zależy od zasobu portfela, co nie ulega dyskusji, iż za wynajęcie sali w lokalach bardziej prestiżowych zapłacimy znacznie drożej niżeli za wynajem ogólnodostępnej remizy. Faktem jest natomiast, iż wygląd owego wnętrza ma dla nowożeńców dość duże znaczenie.

Każdy konsultant ślubny zazwyczaj uważa, iż dobór wielkości sali względem ilości gości powinien mieć znaczenie, dlatego minimalnie za mała sala jest na pewno lepsza niż zbyt duża. Dlaczego? Ponieważ powierzchnia parkietu, na którym trwa weselna zabawa prezentuje się ciekawiej, gdy jest zapełniona, a nie do połowy pusta. Nie zapominajmy także, iż porady weselne mówią o tym, że goście chętniej dołączają do zabawy, kiedy parkiet jest zapełniony, ale także nie śliski, na co również trzeba zwrócić szczególną uwagę. Jeśli jednak złoży się tak, iż sala będzie trochę za duża względem ilości zaproszonych weselników, zawsze można dokonać optymalizacji za sprawą układu stołów.

Filary, to bardzo częsta ozdoba sali weselnych. Choć prezentują się bogato, organizacja ślubów i wesel jasno mówi o zasadzie, jakie wnętrza owe filary powinny zdobić, a mianowicie tylko duże, gdyż w małych pomieszczeniach okazują się przeszkodą podczas zabawy, a także niekomfortową sytuacją dla kamerzysty, który chcąc wykonać swoją pracę profesjonalnie i ująć wszystkich bawiących się na sali musi niejednokrotnie biegać pomiędzy filarami.

 

Co do kwestii oświetlenia, to różne lokale charakteryzują się swoimi rozwiązaniami, jednak warto zaznaczyć, iż najciekawszym sposobem jest oświetlenie punktowe, które ma duży wpływ na efekt dodatkowego oświetlenia orkiestry, pracy jaką jest wideofilmowanie, oraz dobrego samopoczucia gości np. mocniej oświetlone stoły, mniej parkiet.

Nie mniej istotna jest lokalizacja, gdzie zalety i wady sali w centrum miasta i na przedmieściach potrafią być znaczące, o czym także mówią porady ślubne. Z centrum może bliżej mamy do domu, lub np. do postoju taksówek, jednak brak możliwości wyjścia na taras i odetchnięcia świeżym powietrzem, co jest dużym walorem w organizowaniu wesel po za miastem.

Weselne, Sala Balowa, Hall, Ślubna Dekoracja, Wesele

Blog ślubny dla przyszłych par młodych. Dzielimy się wiedzą, aby Twój dzień ślubu i wesela był taki, jakim sobie go wymarzyliście. Wszelkie uwagi proszę kierować na maila lub poprzez messengera. Pozdrawiamy!