Współczesne trendy w prezentach ślubnych

0

Wybór prezentu dla Młodej Pary nie jest łatwym zadaniem, o czym wie chyba każdy, kto choć raz stanął przed tym wyzwaniem. Zdawać by się mogło, że nie powinno to być aż tak trudne, przynajmniej nie w przypadku najbliższych Państwa Młodych, którzy wiedzą czego będą potrzebować i z czego ucieszyliby się najbardziej. A jednak niemal każdy zadaje sobie pytani: czym obdarować Nowożeńców? Co wybrać, żeby uniknąć sytuacji, w której Młodzi dostaną osiem czajników i czterdzieści zestawów pościeli?

Jednym ze sposobów rozwiązania tego problemu są gotowe listy prezentów, na których Państwo Młodzi umieszczają te rzeczy, które chcieliby otrzymać, które się im podobają, dzięki którym nasz prezent z całą pewnością będzie prezentem trafionym. Pomysł ten nie jest niczym nowym, choć w naszym kraju tak naprawdę dopiero przeciera szlaki.

Jak to działa?

Jednym ze sposobów poinformowania gości o tym, co chcielibyście otrzymać, jest umieszczanie w kopertach z zaproszeniami małego bileciku, w którym zapraszany gość dostaje informacje o konkretnym produkcie, często także ze wskazanym sklepem, w którym go można kupić.

Z myślą o bardziej interaktywnej Parze Młodej i ich Gościach, powstała wirtualna lista prezentów. Państwo Młodzi tworzą katalog z wybranymi przez siebie przedmiotami. Ważne, by znalazły się w nim rzeczy w różnych przedziałach cenowych, które pozwolą także mniej zamożnym członkom Waszych rodzin sprawić Wam miły prezent. Razem z zaproszeniami, na małym bileciku podajecie gościom adres strony internetowej wybranego przez Was sklepu. Goście wchodząc na odpowiednią stronę, wpisują nazwiska narzeczonych wraz z kodem dostępu. Kiedy to zrobią, wyświetli się gotowa lista, na której – poprzez wybór odpowiedniej pozycji – można zarezerwować wybrany przedmiot lub od razu go kupić. Prezent zostanie dostarczony pod wskazany przez kupującego adres.

A co jeśli Para Młoda nie przygotowała listy? Na to też mamy kilka sposobów.

Co wybrać?

To zależy od tego, jak bliskie więzi łączą Was z Młodymi. Inny prezent dadzą rodzice, inny przyjaciele, ci bowiem mogą podejść do tej kwestii z większym luzem. Jeśli nie wiecie co podarować, możecie zdecydować się na podarowanie pieniędzy. Jest to dość bezpieczne wyjście, tym bardziej że na progu wspólnego życia z całą pewnością przydadzą się one Nowożeńcom. Nie będziemy Wam mówić, ile powinniście włożyć do koperty. Dajcie tyle na ile Was stać. Możecie do tego dorzucić mały podarunek, jak książka czy choćby ramka na zdjęcia, która zostanie z parą młodą na dłużej, przypominając im o dniu ślubu i Waszej obecności.

Jeśli zdecydujesz się kupić prezent, postaraj się dowiedzieć, czego Para Młoda potrzebuje, a także co kupują inni – pozwoli Ci to uniknąć zdublowania podarunku.

Zamiast kwiatów prosimy o…

Coraz częściej Pary Młode proszą, żeby zamiast bukietów kwiatów, które choć piękne niestety są krótkotrwałe, o podarowanie kuponów lotto, butelki wina lub książki. Co w takich sytuacjach? W przypadku kuponów lotto, zakłady zawiera się kwocie przeciętnego bukietu (20-30 złotych).

Jeśli Nowożeńcy zapragnęli wina, wyjścia są dwa. Możecie kupić im ich ulubione, pod warunkiem, że wiecie, jakie preferują lub możecie obdarować ich butelką Waszego ulubionego wina.

W przypadku książek Pary także często zaznaczają swoje ulubione gatunki, bądź listę tytułów, spomiędzy których będziecie mogli wybierać. Jeśli tego nie zrobią, nie bójcie się zapytać: czy jest jakiś tytuł, na którym szczególnie im zależy? Jakich autorów preferują (polskich czy zagranicznych)? Możecie skorzystać także z listy bestsellerów, choć to nieco ryzykowne – książki mogą się powtórzyć. Dobrym pomysłem – zwłaszcza gdy Młodzi lubią gotować będzie książka kucharska, a gdy kolekcjonują wspomnienia kronika rodzinna, która zacznie się od dnia ślubu.

Blog ślubny dla przyszłych par młodych. Dzielimy się wiedzą, aby Twój dzień ślubu i wesela był taki, jakim sobie go wymarzyliście. Wszelkie uwagi proszę kierować na maila lub poprzez messengera. Pozdrawiamy!