Wieczór Panieński

0

Wieczory Panieńskie nie są niczym nowym w naszej kulturze, ich historia sięga bowiem kultury staropolskiej. Początkowo organizowano go w dzień przed ślubem, dziś na kilka dni przed nim, żeby Panna Młoda miała czas odpocząć po szaleństwie tej symbolicznie ostatniej nocy wolności.

W przypadku Wieczoru Panieńskiego Panna Młoda może odpocząć od planowania i organizowania zabawy – to zadanie bowiem spoczywa na barkach świadkowej lub najlepszej przyjaciółki Panny Młodej. Jeśli to właśnie Tobie przypada ta rola, musisz pamiętać o kilku rzeczach.

Po pierwsze lista gości. Możesz ją skonsultować z Panną Młodą, żeby mieć pewność, że na przyjęciu nie zabraknie nikogo, kogo chciałaby mieć przy sobie w ten wyjątkowy wieczór. Ważne jest, żeby każda z osób odpowiednio wcześnie potwierdziła swoje przybycie. Dzięki temu będzie Ci łatwiej zaplanować budżet. Koszty zabawy rozkładają się bowiem na wszystkie uczestniczki zabawy. Dlatego wspólnie przedyskutujcie nie tylko ile chciałybyście przeznaczyć na zabawę, ale także ile realnie możecie.

Kiedy Wasz budżet będzie gotowy, możecie przystąpić do dopracowywania szczegółów imprezy. Na tym etapie musicie zdecydować o tym, gdzie ona ma się odbyć: czy będzie to przyjęcie w domu, w klubie czy może w obu tych miejscach. Wybierając, musicie wziąć pod uwagę przede wszystkim to, gdzie najlepiej będzie czuła się główna bohaterka wieczoru. Jeśli lubi bawić się w klubach, odpowiednio wcześnie zarezerwujcie lożę. Jeśli jest zagorzałą domatorką postawcie raczej na zabawę w domu. Na liście zakupów nie może zabraknąć jedzenia, napojów, alkoholu, a także prezentu dla Panny Młodej, dekoracji, gadżetów i dodatków.

Dodatkiem, o którym nie wolno Wam zapomnieć, jest ten, który wyróżni tę najważniejszą osobę. Może to być welon, przypinka, koszulka – to zależy od was i od odwagi przyszłej Panny Młodej. Dodatki dla pozostałych uczestniczek zabawy sprawią, że nabierze ona wyjątkowego charakteru i wszystkie poczujecie się wyjątkowo. Możecie zdecydować się także na konkretny motyw przewodni przyjęcia, związany z zainteresowaniami Panny Młodej, jej ulubionym miejscem, filmem lub książką.

Na rynku dostępnych jest wiele gotowych dekoracji, takich jak balony z okolicznościowymi nadrukami, spersonalizowane banery z dowolnym, wybranym przez was napisem. Znajdziecie je bez większego problemu w sklepach internetowych.

Jednym z najlepszych sposobów na uatrakcyjnienie wieczornego są zabawy i gry. Oto kilka propozycji:

  1. Quiz dotyczący Pana Młodego. Twoim zadaniem, jako organizatorki przyjęcia jest przygotowanie ankiety, którą wypełnia Pan Młody. Pytania w niej zawarte powinny dotyczyć jego osoby i związku narzeczonych. Podczas przyjęcia zadajesz te same pytania Pannie Młodej, a jej zadaniem jest odgadnięcie, co powiedział jej partner. Za każdą złą odpowiedź będzie musiała wykonać wymyślone przez was karne zadanie. Przykładowe pytania: Co zabrałby na bezludną wyspę? Gdzie się poznaliście? Ulubiona drużyna piłkarska?
  2. Polowanie na fanty. Zabawa ta sprawdza się zwłaszcza podczas przyjęć w klubie. Dzielisz uczestniczki na dwie grupy. Każda z nich dostaje listę rzeczy, które mają zdobyć do końca przyjęcia. To, co znajdzie się na liście, zależy tylko od waszej fantazji (pomarańcza, numer nieznajomego). Zespół, który zbierze najwięcej fantów wygrywa.
  3. Słoik z poradami. To nie tylko zabawa, ale i świetny pomysł na prezent dla Panny Młodej. Do ozdobnego słoika wrzucamy najróżniejsze porady dla przyszłej żony, takie jak choćby: pomysł na szybki obiad – numery do pizzerii, instrukcja wiązania krawata i tym podobne.
  4. Gra w wyzwanie, jest zabawą zdecydowanie dla odważnych. Możecie kupić gotowe kart
    z wyzwaniami lub zrobić je samodzielnie. Pamiętajcie jednak, żeby pominąć zadania, których wiecie, że nie wykonacie ani Panna Młoda, ani wy, ani zaproszone dziewczyny. Stopniujcie trudność zadań. Jest to dobra zabawa na imprezy w klubie, jak i w domu.
  5. Egzamin na dobrą żonę. Zabawa ta sprawdza przygotowanie Panny Młodej do roli żony. Możecie przetestować jej zdolności kulinarne (przygotujcie kartki z nazwami dań i mniejsze z różnymi składnikami, zadaniem Panny Młodej będzie wybrać odpowiednie do danej potrawy składniki) lub zdolności krawieckie (możecie poprosić ją o przyszycie guzika). Udanej zabawy.

Sklepy internetowe z artykułami na wieczór panieński:

http://kucmar.pl/product-pol-2922-Zestaw-na-Wieczor-Panienski-Balony-Baner-deko-xs.html

https://www.pinkdrink.pl/sklep,58,gry_i_zabawy_na_wieczor_panie_ski.htm

https://lolle.pl/okazje/okazje-rodzinne/pozostale/wieczor-panienski/opaski-welony-na-wieczor-panienski

http://www.godstoys.pl/wieczor-panienski-i-kawalerski

https://www.partyshow.pl/pl/c/Akcesoria-na-wieczor-panienski/34

Blog ślubny dla przyszłych par młodych. Dzielimy się wiedzą, aby Twój dzień ślubu i wesela był taki, jakim sobie go wymarzyliście. Wszelkie uwagi proszę kierować na maila lub poprzez messengera. Pozdrawiamy!