Welon, a suknia ślubna

0

Ślub, Welon, Panna Młoda, BukietBardzo często zauważamy, iż panna młoda ma na sobie zbyt wiele. Bogato zdobiona suknia, mnóstwo dodatków, a na koniec wcale nie skromny welon. Czy tak powinno być? Absolutnie nie, ponieważ każdy przepych nie podkreśla piękna danej kobiety, a tylko robi z niej tzw. stragan. Dopasowanie welonu do sukni jest istotną kwestią, która ma duży wpływ na utrzymanie ogólnej kreacji w ciekawym zestawieniu. Zatem pamiętajmy, iż najpierw wybieramy sukienkę, a następnie dopasowujemy welon.

Ogólnie panuje jedna zasada, a mianowicie jeśli nasza sukienka ślubna jest dość charakterystyczna ze względu na ilość falban, zdobień itp. welon powinien być skromniejszy i odwrotnie. Pamiętajmy także, że do sukienek, które wyróżniają się ciekawymi elementami na plecach np. plecy odkryte, kokardy marszczenia itp. powinny być dopasowane welony krótkie, które nie przysłonią tego, co w dużej mierze zostało zrobione na pokaz.Niektóre z panien młodych rozważają fakt welonu z woalką. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby taki sobie dopasować, jednak musimy mieć na względzie fason sukienki, gdzie najlepiej okazuje się być sukienka z gorsetem. Ogólnie woalka wygląda ciekawie i zazwyczaj powinna zasłaniać tylko oczy lub sięgać nie dalej niż na wysokość brody. Jest ona stosowana najczęściej w przypadkach wchodzenia do kościoła i podążania do ołtarza, gdzie pannę młodą prowadzi ojciec, a pan młody tuż przed ołtarzem odsłania woalkę, aby móc zobaczyć jak wygląda jego przyszła żona. Jest to swego rodzaju namiastka tajemnicy, głównie dla zebranych w kościele, którzy nie mieli okazji zobaczyć twarzy panny młodej w owym dniu wcześniej.Suknie Ślubne, Suknia Ślubna, Żonaty

Jeśli natomiast chodzi o welon do łokci idealnie pasuje on do sukienek w modelu princessa. Owe dopasowanie ma znacząca rolę, gdyż welon zdobi te części ciała, które sukienka opina, jednak kończy się dokładnie w tym, gdzie suknia się poszerza i znacznie uwydatnia. Dłuższe welony np. na wysokość talii czy uda w zasadzie pasują do każdej sukienki, jednak pamiętajmy, iż jeśli sukienka jest bardzo zdobiona i posiada mnóstwo falban niech owy welon nie opada na ramiona, a będzie tylko smugą materiału dopiętą z tyłu głowy z odpowiednim stroikiem. Nie stosujmy ich natomiast do sukien z trenami, ponieważ nie tylko źle będzie się układał, ale też zatraci efekt wyżej wspominanego trenu.

Blog ślubny dla przyszłych par młodych. Dzielimy się wiedzą, aby Twój dzień ślubu i wesela był taki, jakim sobie go wymarzyliście. Wszelkie uwagi proszę kierować na maila lub poprzez messengera. Pozdrawiamy!