Wedding Destination – ślub na wyjeździe i w plenerze

2

Podróż poślubna odbywa się zwykle – co nie zabrzmi zbyt odkrywczo – po ślubie. Jednak w dzisiejszych czasach nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ślub stał się częścią miodowego miesiąca.

Jeszcze do niedawna przysięga wygłaszana na rajskiej plaży był niedostępną zwykłym śmiertelnikom sceną z komedii romantycznej, dziś może stać się także Waszym udziałem.

Śluby za granicą cieszą się coraz większą popularnością, zwłaszcza te w ciepłych i egzotycznych zakątkach świata. Sprawiają one, że ten dzień staje się jeszcze bardziej wyjątkowy, a wspomnienia nabierają zupełnie innego kolorytu. Jest to idealny pomysł dla par, które marzą o kameralnej uroczystości w bajkowej scenerii, niż planujących huczne przyjęcie z dużą ilością gości, choć jak wiadomo dla chcącego nic trudnego, tym bardziej, gdy pozwala na to weselny budżet.

Organizacja egzotycznego ślubu nie różni się wiele, od planowania ślubu w kraju. Zaczynacie od daty. Są miejsca, w których nie ma znaczenia, który miesiąc wybierzecie,
bo przez cały rok panuje w nich dobra pogoda. Decydując się na Teneryfę, Zanzibar czy Jamajkę nawet w zimie możecie liczyć na słońce. Przy wyborze daty musicie pamiętać także o formalnościach, których załatwienie może zająć nieco więcej czasu. Dotyczy to także obowiązkowych szczepień, które konieczne są jeśli zdecydujecie się na kraje tropikalne.

W drugiej kolejności powinniście realnie oszacować budżet. Wiedząc na ile możecie sobie pozwolić, łatwiej będzie Wam wybrać miejsce i określić liczbę gości, których chcielibyście mieć przy sobie w tej wyjątkowej dla Was chwili. Wybierając miejsce kierujcie się nie tylko jego urokami i ceną, ale także zwróćcie uwagę na to, jaki rodzaj ślubu możecie tam wziąć. Na Mauritiusie możliwości ceremonii jest wiele: plaża, kościół czy ogród, podczas gdy na Teneryfie istnieje wyłącznie opcja ślubu kościelnego. Zdecydujcie, czy chcecie wziąć ślub kościelny, cywilny czy symboliczny. Musicie także zdecydować, czy załatwicie wszystkie formalności dotyczące m.in. przelotu, zakwaterowania Waszych gości, czy pozostawicie to w ich gestii.

Warto też zastanowić się nad zleceniem organizacji Waszego ślubu, firmom i biurom podróży, które zajmują się tym profesjonalnie. Pomogą Wam w załatwieniu formalności, przedstawią możliwości, zajmą się wszystkim od przelotów i hotelu przez zorganizowanie uroczystości, aż po zorganizowanie romantycznej sesji zdjęciowej, która na zawsze utrwali te wyjątkowe chwile. Większość z tych firm, podchodzi do każdego zlecenia indywidualnie, dzięki czemu będziecie mogli wybrać to, co najbardziej Wam odpowiada.

Koszt ślubu za granicą nie jest tak wysoki, jak mogłoby się wydawać. Koszty wyjazdu w towarzystwie najbliższej rodziny mieszczą się w tych, jakie ponieślibyście w kraju zapraszając nieco większą liczbę gości. Dlatego nie brakuje chętnych do powiedzenia sobie sakramentalnego „tak” w romantycznym Paryżu, w orientalnej Tajlandii czy na jednej z gorących plaż.

Bo to właśnie plaże i wyspy cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem Par Młodych na całym świecie. Majorka, Mauritius, Bali czy Hawaje– to jedne z najpopularniejszych kierunków wybieranych przez narzeczonych z różnych zakątków ziemi. Choć nie trzeba opuszczać Europy, żeby znaleźć idealne miejsce. Greckie wyspy jak Zakintos, Santoryn, Korfu lub Rodos to jedne z najczęściej wybieranych lokalizacji. Równie dużą popularnością cieszy się hiszpańska Ibiza. Można na niej wynająć jedną z willi i należącą do niej prywatną plażę, lub wynająć łódź i na niej celebrować ten wyjątkowy moment.

Wyspy nie są jednak jedynymi możliwościami. Równie dobrym pomysłem może okazać się ślub w cieniu średniowiecznych zabudowań Chorwackiego Dubrownika przy akompaniamencie fal Adriatyku. Można wziąć ślub w majestatycznej, gotyckiej katedrze lub w jednym z imponujących pałaców. Dla wielbicieli zamków i tych, którzy chcą by ich wesele odbyło się w iście królewskich okolicznościach idealnym miejscem będzie Wielka Brytania, w których nie brakuje świetnie zachowanych zamków, organizujących przyjęcia.

Jednym z najromantyczniejszych miejsc, zwłaszcza dla wielbicieli Szekspira, będzie ślub w Weronie, w otoczeniu starych budynków otaczających wąskie uliczki. Z Werony niedaleko do miasta na wodzie Wenecji, która równie często wybierana jest przez Pary Młode.

Także w naszym kraju ślub cywilny nie musi się odbywać w murach Urzędu Stanu Cywilnego. Śmiało może zostać zorganizowany w plenerze. Nic więc nie szkodzi na przeszkodzie żeby Wasz ślub odbył się w wyjątkowym dla Was miejscu. W końcu i w naszym kraju nie brakuje pięknych i urokliwych zakątków. Właściwie jedyne, co Was ogranicza to wyobraźnia i zdrowy rozsądek.

Poza ślubem i przyjęciem weselnym, jakie możecie w każdym z tych miejsc urządzić, każde oferuje też atrakcje, które wypełnią Wasz miesiąc miodowy. Wybierając wyjątkowe miejsce, w którym będziecie składać sobie przysięgę, weźcie także pod uwagę sposób, w jaki chcielibyście spędzić waszą podróż. Czy będzie to słodka bezczynność w cieniu palm, czy aktywność fizyczna przy najróżniejszych sportach wodnych, możecie także postawić na zwiedzanie. Świat stoi przed Wami otworem.

Blog ślubny dla przyszłych par młodych. Dzielimy się wiedzą, aby Twój dzień ślubu i wesela był taki, jakim sobie go wymarzyliście. Wszelkie uwagi proszę kierować na maila lub poprzez messengera. Pozdrawiamy!

Discussion2 komentarze

  1. Sama organizacja ślubu za granicą być może nie różni się aż tak bardzo od tych organizowanych w Polsce, ale koszty znacznie przewyższają Polski budżet. Szczególnie jeśli ma się dużą rodzinę 😉

    • Dlatego też, artykuł zestawia organizowanie większego przyjęcia w Polsce z mniejszym poza granicami kraju 🙂 „Wedding destination” odbywa się przeważnie w małym gronie osób.