Tort, jak duży?

0

Na pewno zauważyliśmy na nie jednym weselu, że tzw. tort pary młodej ma bardzo duże znaczenie. Liczy się nie tylko jego kształt, ogólna dekoracja i sposób prezentacji, ale także fakt jak duży powinien być. Zazwyczaj ową słodkość zamawiamy w cukierni, która cieszy się dużym powodzeniem i renomą. Tylko wtedy mamy pewność, iż będzie on zgodny z naszym życzeniem. Czym zatem się sugerować zamawiając tort? Przede wszystkim określamy jaki smak nas interesuje. Warto mieć na względzie to czy wolimy tort z kremem maślanym, czy może śmietanowy, gdzie wskazanie wyboru już na początku rozmowy ma ogromne znaczenie. Torty z kremem maślanym są zazwyczaj cięższe dla żołądka, natomiast śmietanowe należą do lekkich, a tym samym lekkostrawnych. Jeśli chodzi o wybór smaku trzeba nadmienić, że jest ich mnóstwo – od czekoladowych przez kawowe, orzechowe czy nugatowe do owocowych. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest umówienie się w wybranych przez nas cukierniach na degustację. Oczywiście nie każda cukiernia dysponuje taką opcją, ale warto zapytać o ową możliwość. Niemniej jednak pamiętajmy, aby nie degustować zbyt wielu tortów jednego dnia, dlatego warto rozłożyć to w odpowiednim czasie.

Ślub, Tort Weselny, MałżeństwoPrzyjęcie Weselne, Tort Weselny, Ślub

W momencie, gdy wybierzemy już smak, którego nie ma sensu specjalnie polecać, bo każdy z nas ma inny gust, czas na wybór kształtu i dekoracji. Wszyscy wiemy, iż dzisiejsze torty charakteryzują się wieloma kształtami np. okrągłe, kwadratowe, prostokątne, serca, kosze i wiele innych. Tak samo jest z dostępnymi na rynku dekoracjami, gdzie w zasadzie wszelkie ozdoby potrafią wyglądać jak żywe. Z racji marcepanu bądź specjalnych naturalnych barwników nasz tort może być w każdym kolorze. Obsługa cukierni na pewno przekaże nam katalogi, na podstawie których łatwiej będzie nam dokonać wyboru. Ale zostaje jeszcze kwestia wielkości, czyli tort na tyle duży, aby starczyło dla każdego po kawałku. Cukiernie zazwyczaj polecają liczyć od 8 do 10 dkg na jedną osobę, dlatego znając listę gości rachunek jest dość łatwy. Musimy mieć jednak na względzie, że podliczone kilogramy to nie wszystko, ponieważ na koniec dojdzie jeszcze wcale nie lekka dekoracja. Ogólnie tort pary młodej na przysłowiowe 100 osób wagowo wynosi od 13 do 15 kg i wtedy dopiero obliczany jest jako całość.

Ciasto, Tort Weselny, Poślubić, SweetŚlub, Tort Weselny, Ciastko, ŻywnościTort Weselny, Ciasto, Lato, Wesele

Blog ślubny dla przyszłych par młodych. Dzielimy się wiedzą, aby Twój dzień ślubu i wesela był taki, jakim sobie go wymarzyliście. Wszelkie uwagi proszę kierować na maila lub poprzez messengera. Pozdrawiamy!