Styl wesela

0

Już po samych charakterach, pasjach tudzież korzeniach narzeczonych można wnioskować jakim stylem wesela mogą zaskoczyć swoich gości. Styl organizacji ślubu i zabawy weselnej może być na prawdę bardzo różny, gdzie oprócz powyższych kwestii dużą rolę może odgrywać pomysł. Z najczęściej urządzanych wesel wyróżniających się daną stylistyką powszechne są wesela: wiejskie, romantyczne, hollywoodzkie. Charakterystyka powyższych stylów jest zróżnicowana i niewątpliwie jedyna w swoim rodzaju o czym można się przekonać czytając dalszą część artykułu.

Wesele wiejskie – para młoda odstępuje od strojnych sukien i garniturów na rzecz ubrań regionalnych bądź bardziej swobodnych. Miejscem zabawy weselnej zazwyczaj okazuje się być remiza strażacka, sala po wiejskim spichlerzu itp. Przewagą wystroju są drewniane stoły, krzesła i ławy, a typową dekoracją kwiaty polne  połączone z kłosami zbóż i świece. Menu również musi obejmować wiejskie dania np. bigos, grzyby w zalewie, dziczyzna, wieprzowina czy drób. Każde danie powinno być przygotowane wiejskim sposobem lub wedle przepisów danego regionu. Zadbajcie również o to, aby zaproszenia były adekwatne do stylu, czyli najlepiej wykonane własnoręcznie. Atrakcje, to ważna część wesela, niech inspiracją zatem będą dla Was opowieści Waszych dziadków, oraz innych starszych ludzi, którzy dawno temu wyprawiali wesele na wsi.

Wesele romantyczne –  charakteryzuje się delikatnością w każdym calu. Stroje młodych są skromne, jednak czarujące. Panna młoda wybiera prosty krój sukienki, a jej fryzura nie wyróżnia się lokami, tapirami itp. raczej spokojne gładkie uczesanie z kwiatem we włosach. Pan młody natomiast może wybrać smoking, który na pewno doda mu romantyzmu. Miejscem wesela powinna być sala z duża ilością oszkleń, luster czy zieleni. Istotne są także świece, zarówno te w świecznikach jak także pływające w szklanych misach. Menu, to duże wyzwanie co do wesela romantycznego. Już wcześniej trzeba postarać się o kucharza dobrze znającego się na przyrządzaniu potraw z różnorakich afrodyzjaków, drobiu z wyszukanymi dodatkami np. ananasami i wielu innych romantycznych dań. Zaproszenia z kolei niech zdobią romantyczne wiersze lub cytaty.

Wesele holywoodzkie – pasuje do pary, która lubi takowy przepych w każdym calu. Panna młoda powinna wyróżniając się strojną suknią niczym gwiazda filmowa np. dopasowana, odkryte plecy i poszerzana tuż przy dole. Biżuteria musi być zauważalna błyszcząca, co nie znaczy tandetna i bez gustowna. Pan młody powinien wystąpić w garniturze lub smokingu, do którego koniecznie dobierze gwiazdorski czarny czy biały krawat. Miejscem zabawy weselnej powinna być pokaźna sala ze złoconymi elementami na  suficie i ścianach. Często można taką spotkać w bardzo drogich lokalach przypominających pałace. Dekoracje powinny opierać się tylko na kwiatach, ponieważ sala w sobie jest już dość elegancka. Róże i lilie są odpowiednie do takiego wystroju. Menu wymaga tutaj konkretnej oprawy. Bardzo dobrze sprawdzają się kaczki, łososie, kawior i inne holywoodzkie smakołyki.

Impreza, Wesele, Przyjęcie, Uroczystość

Blog ślubny dla przyszłych par młodych. Dzielimy się wiedzą, aby Twój dzień ślubu i wesela był taki, jakim sobie go wymarzyliście. Wszelkie uwagi proszę kierować na maila lub poprzez messengera. Pozdrawiamy!