Styl Rustykalny

0

Styl rustykalny, zgodnie ze słownikową definicją, to przede wszystkim zamiłowanie do wiejskiego życia, a także do wszystkiego, co wiąże się z naturą. Świetnie sprawdza się nie tylko we wnętrzarstwie, ale także jako motyw przewodni wesela, tym bardziej, że cieszy się on w naszym kraju coraz większym zainteresowaniem. Styl rustykalny nadaje się zarówno na kameralną uroczystość w gronie najbliższym, jak i na wielkie wesele w wiejskiej scenerii. Jeśli marzy się Wam wesele w takim właśnie stylu, mamy dla Was garść informacji, które pomogą Wam zaplanować uroczystość, tak aby wszystkie jej elementy ułożyły się w harmonijną i spójną całość.

Miejsce

Idealną scenerią dla wesela w stylu rustykalnym jest plener. Możecie wybrać ogród, starą winnicę, park, skraj lasu, malowniczą polanę lub łąkę. Jeżeli nie do końca przekonuje Was przyjęcie na wolnym powietrzu, bądź jeśli bierzecie ślub w chłodniejszych miesiącach, nic straconego, wybierzcie lokale utrzymane w stylu wiejskich karczm, stylizowanych stodołach. Niech będą to miejsca, w których dominować będzie drewno lub naturalny kamień, a także rośliny.

Stroje

Panna Młoda w stylu rustykalnym powinna wybrać suknię lekką i zwiewną – suknie w stylu princeski zdecydowanie się nie sprawdzą, więc zdecydowanie powinnaś z nich zrezygnować. Śmiało możecie zdecydować się na koronkę, z której może być wykonana cała suknia, bądź tylko jej elementy. Jak najbardziej pasować będą także muśliny, delikatne wstążki i szerokie rękawy. Na rynku znajdziecie bogaty wybór sukni utrzymanych w stylu rustykalnym, więc z pewnością każda z Was znajdzie coś dla siebie. Do tego koniecznie lekka fryzura, w którą będzie można wpleść kwiaty lub założyć kwiecisty wianek. Do tego pojedynczy kwiat lub bukiet skomponowany z polnych kwiatów z dużą ilością soczystej zieleni.

Pan Młody może założyć klasyczny garnitur, ale także – zwłaszcza w przypadku wesel plenerowych – garnitury wykonane z lżejszych materiałów.

Kolory

W stylu rustykalnym wybiera się przede wszystkim barwy kojarzące się z ziemią, naturą i wiejskością, a więc przede wszystkim: brązy, szarości, głębokie zielenie, wszystkie odcienie kwiecistej łąki. W ślubnej sukni Panny Młodej powinny pojawić się kolory: écru, złamane beże, lekkie róże lub przydymione złoto. Styl rustykalny mieści jednak w sobie całą gamę różnych barw, wiążących się ze zmieniającymi się porami roku. Każda pora roku zdobna jest w inne barwy, które możecie wykorzystać w dekoracjach.

Dodatki

Jeśli nie uda Wam się w okolicy, w której mieszkacie znaleźć lokalu utrzymanego w duchu styli rustykalnego, nic straconego. Odpowiednio dobrane dodatki, pozwolą osiągnąć podobny efekt. Świetnie sprawdzą się także wykonanie z surowego drewna patery na ciasta i „talerze” na smakołyki z wiejskiego stołu, który do żadnego innego stylu nie pasuje tak dobrze, jak do stylu rustykalnego.

Niezastąpione w zdobieniu są jak zawsze kwiaty. W wybranym stylu najlepiej by były to polne kwiaty, z których układamy kompozycje sprawiające wrażenie, dopiero co zebranych bukietów. Podobnie, jak w przypadku wiązanki dla Panny Młodej, w bukietach na stół, także powinno się znaleźć dużo zieleni. Kwiaty te najlepiej ułożyć w szklanych lub metalowych naczyniach. Mogą to być słoiki, które ozdobić można choćby taśmami z koronki.

Jako elementy dekoracji mogą posłużyć szyszki, pióra, łany zbóż, mech, ale także owoce i wiklinowe kosze. Do tego świece płonące w wykonanych ze słoików świecznikach. Za ozdoby posłużyć mogą szyszki, pióra, łany zbóż, mech, ale także owoce i wiklinowe kosze. Do tego świece płonące w wykonanych ze słoików świecznikach.

Jeżeli uda się Wam znaleźć lokal z drewnianymi stołami, możecie je ozdobić za pomocą ręcznie wykonanych bieżników, które będą idealnym tłem dla polnych kwiatów.

Na rynku znajdziecie wiele gotowych dodatków, takich jak choćby winietki w stylu rustykalnym, które możecie kupić lub którymi możecie się zainspirować.

Pamiętajcie, że jak we wszystkim, także i tu potrzebny jest umiar. Czasem mniej znaczy lepiej.

Blog ślubny dla przyszłych par młodych. Dzielimy się wiedzą, aby Twój dzień ślubu i wesela był taki, jakim sobie go wymarzyliście. Wszelkie uwagi proszę kierować na maila lub poprzez messengera. Pozdrawiamy!