Ślubny Strój Pana Młodego

0

Dzień ślubu, to wyjątkowy czas dla obojga Państwa młodych, dlatego nie dziwi fakt, iż oboje chcą wyglądać olśniewająco. Głównie skupiamy się na pannie młodej, jednak strój w jakim do ślubu pójdzie pan młody jest tak samo ważny.

Zazwyczaj mówi się, że wybór stroju ślubnego dla mężczyzn, to spore ograniczenie na rynku, każdy uważa, iż garnitur i koszula, to nic nadzwyczajnego, aby bawić się modą ślubną. Otóż nie ma to związku z prawdą, gdyż i pan młody w tym temacie ma duże pole do popisu.

Wybierając strój ślubny, pan młody powinien zasugerować się szeregiem istotnych kwestii jakimi między innymi są:

– suknia ślubna przyszłej żony

– miejsce i ogólny styl uroczystości

– pora roku

Po pierwsze strój ślubny pana młodego nie powinien być wybierany na ostatnią chwilę, a właściwie zaraz po wyborze sukienki przez panią młodą. Generalnie kolor, to kwestia gustu, jednakże duży wpływ na kolorystykę ma pora roku jak i sukienka panny młodej. Dlatego warto zaznaczyć, iż ciemne garnitury (czerń, ciemne odcienie szarości brąz, granat) polecane są zimową porą, natomiast wszystkie jaśniejsze odcienie (beże, ecru, jasne popiele) w momencie zawierania ślubu w okresie letnim. Oczywiście pośród mężczyzn zdarzają się indywidualności, gdzie panowie życzą sobie dość odważny kolor, co zazwyczaj realizuje się w pracowni krawieckiej tzw. szycie na miarę.

Biorąc pod uwagę dopasowanie garnituru do sukienki panny młodej, pan młody także powinien wykazać się wiedzą na ten temat. Wiadomo, iż i odcienie bieli mogą różnić się od siebie, dlatego do sukni zimnej bieli (z odcieniem niebieskim), ecru, a także innych odcieniach pasteli powinien być dobrany garnitur równie zimniejszej barwy.

 

Fakt, iż garnitur powinien być dobrze dopasowany nie podlega dyskusji. Miejmy na względzie zatem, iż rękaw marynarki powinien sięgać do nadgarstka, guziki muszą zachować jeden pionowy rząd, a tył musi zakrywać pośladki. Nie mniej istotny jest rodzaj materiału, gdzie najczęściej wybiera się bawełnę i len. Bawełna jest jak najbardziej odpowiednia, len natomiast jest bardzo podatny na zagniecenia.

Blog ślubny dla przyszłych par młodych. Dzielimy się wiedzą, aby Twój dzień ślubu i wesela był taki, jakim sobie go wymarzyliście. Wszelkie uwagi proszę kierować na maila lub poprzez messengera. Pozdrawiamy!