Ślub międzynarodowy

0

Panna Młoda, Ślub, Żona, Kobieta, LudzieObecnie śluby międzynarodowe, to nic dziwnego, gdyż jak mówi stare polskie przysłowie ,,  Serce nie sługa” i zakochać możemy się w każdym i wszędzie. Jeśli natomiast nasz partner pochodzi z innego kraju, a ślub zamierzamy zawrzeć w Polsce czeka nas troszkę więcej spraw do załatwienia, które dotyczą zarówno ceremonii w kościele i urzędzie , jak także zabawy weselnej.

Na pierwszy plan oczywiście wysuwa się kwestia bariery języka, która musi być idealnie połączona. Bez względu na to czy nasz partner bądź partnerka posługuje się językiem polskim, czy nie  musimy wziąć pod uwagę, iż goście zza granicy muszą być potraktowani na równi z wszystkimi innymi. Najlepszym rozwiązaniem zatem jest ustalenie z proboszczem parafii, w jakiej zamierzamy zawrzeć związek małżeński kilka podstawowych kwestii. Jeśli dany ksiądz posługuje się biegle językiem narodowym naszego przyszłego małżonka sprawa okazuje się mniej skomplikowana, gdyż może on odprawić mszę ślubną w dwóch językach. Co prawda owa msza przedłuży się w czasie, ale wszyscy zaproszeni będą świadomi każdej treści, która na ślubie zostanie wypowiedziana, a także będą mogli normalnie we mszy uczestniczyć. W momencie, kiedy ksiądz nie zna poszczególnego języka pozostają nam do wyboru dwie inne kwestie, a mianowicie poproszenie o udzielenie ślubu innego księdza, który posługuje się danym językiem lub wynajęcie tłumacza. Tłumacz oczywiście powinien charakteryzować się odpowiednimi dokumentami, które określają go jako tłumacza przysięgłego. Niemniej również powinien towarzyszyć parze młodej podczas ślubu w urzędzie stanu cywilnego. Co ważne para młoda może wypowiadać przysięgę w swoim narodowym języku bądź w oby dwóch, co zależne jest od wcześniejszych ustaleń.

Na ślubie nie powinno zabraknąć oprawy muzycznej, gdzie bardzo dobrym rozwiązaniem jest chór lub organista, który zapewni pieśni w języku polskim, jak także narodowym Waszego partnera. Jeżeli odstąpicie od pieśni śpiewanych, a zdecydujecie się na utwory grane dobrze by było gdyby były one znane także gościom z kraju Waszego partnera.

Oprócz dobrej organizacji z tytułu zawarcia związku małżeńskiego, o której mowa powyżej czeka Was również szereg innych, na jakich powinniście się skupić. Wynajem sali weselnej musi wyróżniać się nie małym standardem. Z racji tego, iż naszymi gośćmi będą osoby z Polski, oraz innego kraju musimy zadbać o to, aby na stołach pojawiło się bardziej rozbudowane menu. Bierzemy zatem pod uwagę potrawy z obu państw. To samo tyczy się alkoholi np. polacy i rosjanie wolą wódkę, hiszpanie i włosi wino, szkoci whisky, niemcy piwo itd. Nie zapomnijcie także o tym, aby zatrudnić profesjonalną orkiestrę, która nie ma trudności z graniem i śpiewaniem utworów w wielu językach, a także wszystkie inne zabawy poprowadzi zrozumiale względem wszystkich zebranych. Zróbcie wszystko, aby Wasze rodziny bawiły się wspólnie, a język i odmienne kultury nie były granicą w przeżywaniu tej doniosłej chwili, oraz zabawie.

Międzynarodowe śluby i wesela z reguły są tak samo wzruszające, doniosłe i zabawne jak te, gdzie para młoda wywodzi się z tego samego kraju. Przebieg Waszego ślubu i wesela w dużej mierze zależy od tego jak bardzo postaracie się o dogodzenie obu narodowościom jednocześnie.

Blog ślubny dla przyszłych par młodych. Dzielimy się wiedzą, aby Twój dzień ślubu i wesela był taki, jakim sobie go wymarzyliście. Wszelkie uwagi proszę kierować na maila lub poprzez messengera. Pozdrawiamy!