Przedślubny Savoir-Vivre

0

Dobre wychowanie może przejawiać się tym, iż tak zostaliśmy wychowani lub po prostu wyuczyliśmy się tzw. savoir vivre, który powinien być zachowany w danej sytuacji. Jeśli dwoje ludzi zna się wystarczająco długo, a owej znajomości towarzyszy miłość i planują się pobrać do kwestii dobrego wychowania należy poinformowanie o tym swoich rodziców. Następnym krokiem przyszłego pana młodego jest poproszenie rodziców swojej dziewczyny o rękę. Dla większości mężczyzn jest to stresująca sytuacja pomimo tego, iż poznali ich już dużo wcześniej. Przyszły pan młody zatem powinien odwiedzić rodziców przyszłej pani młodej koniecznie wręczyć kwiaty jej matce i serdecznie przywitać się z jej ojcem. Rozmowę, a w zasadzie prośbę o rękę ich córki powinien rozpocząć naturalnie, a mianowicie uzasadnić ją długoletnim związkiem, miłością, pragnieniem tworzenia z nią rodziny itp. Formy klękania przed rodzicami swojej dziewczyny już dawno odeszły do lamusa. Liczy się naturalność wypowiedzi i dobrego wychowania, którą rodzice przyszłej panny młodej na pewno docenią.

Z racji tego, iż rodziny  powinny się poznać warto zaaranżować wspólne spotkanie np. obiad czy kolację. Spotkanie może odbyć się w domu jednego z narzeczonych bądź w restauracji, gdzie najlepszym wyjściem jest zamówienie stolika w bardziej zacisznym miejscu. Spotkanie się obu rodzin na pewno będzie miłym akcentem, ponieważ fakt, iż rodzice narzeczonego znali wcześniej jego dziewczynę i odwrotnie nie znaczy to, iż i oni musieli się znać.

Jeśli chodzi o pierścionek zaręczynowy można wręczyć go na trzy sposoby. Jednym z nich jest podarowanie go swojej dziewczynie podczas prośby jej rodziców o rękę córki. Drugim sposobem jest stosowny moment podczas spotkania się oby dwóch rodzin. Z kolei trzecim jest ustalenie dnia zaręczyn np. romantycznym spędzeniu czasu we dwoje lub kolejnego spotkania się rodzin z tej okazji.

Zarówno dla jednej, jak i drugiej rodziny owa sytuacja jest pewną zmianą. Do tego czasu mieli oni córkę lub syna na wyłączność, a teraz postanawiają oni założyć własną rodzinę. Savoir vivre natomiast podpowiada, aby przyjąć ten fakt z zadowoleniem, co również młodym owe nastawienie wiele pomoże. Bywają takie sytuacje, że rodzice nie koniecznie są zadowoleni z przebiegu sytuacji np. myśleli, iż córka skończy studia, że syn najpierw się dorobi itd. Niestety życie zaskakuje, a miłość nie wybiera. Żadne próby oponowania nie wniosą nic dobrego, jak niemiłą atmosferę, którą trudno będzie wymazać z pamięci. Dlatego zarówno narzeczeni, jak i ich rodzice powinni wykazać się dobrym wychowaniem i racjonalnym myśleniem, które od lat sprawdzało się w tego rodzaju sytuacjach.

Blog ślubny dla przyszłych par młodych. Dzielimy się wiedzą, aby Twój dzień ślubu i wesela był taki, jakim sobie go wymarzyliście. Wszelkie uwagi proszę kierować na maila lub poprzez messengera. Pozdrawiamy!