Prezenty ślubne

0

Zwyczaj, jakim od lat jest obdarowywanie młodą parę prezentami przetrwał do dziś, jednak obecnie młodzi są bardziej odważni co do wyrażania swoich potrzeb względem zapraszanych gości. Jeszcze kilkanaście lat temu mogliśmy liczyć na kilka lub kilkanaście zegarów, kompletów garnków, serwisów, koców itp. Praktyczność to podstawa, dlatego nowocześni przyszli małżonkowie starają się wcześniej zapobiec takim sytuacjom.Prezent, Made, Pakiet, Pętli

Bardzo popularną metodą na otrzymanie tylko potrzebnych rzeczy w dzisiejszych czasach jest tworzenie listy prezentów przez parę młodą. Owa lista powinna być sporo dłuższa niż liczba gości w celu swobodnego wyboru. Para młoda przekazuje ją świadkowej, do której  w zaproszeniu odsyłani są goście za pomocą kontaktu osobistego, telefonicznego lub wirtualnego. Niestety, tak jak w każdej innej kwestii i w tym przypadku są wady i zalety. Głównymi wadami jest fakt, iż para młoda nie może liczyć na niespodzianki, oraz to, że nie wszyscy goście taką formę narzucania prezentu uważają za stosowną. Do zalet natomiast można zaliczyć to, iż prezenty nie będą się powielać, eliminujemy gościom dylemat jego kupna do minimum, a także pewność otrzymania tego, co jest potrzebne.

Niektóre pary młode wcale nie zastanawiają się nad tym co mogliby kupić im zaproszeni goście. Za pomocą fantazyjnych, humorystycznych i sympatycznych wierszyków w zaproszeniach informują o tym, iż życzyliby sobie, aby suma jaką goście mają wydać na prezent została podarowana im w formie banknotów. W tym przypadku żaden z gości nie ma problemu ze zrozumieniem, że młodzi za zebrane pieniądze sami chcą kupić sobie potrzebne im rzeczy. Rzadko kto również traktuje to jako niestosowne, ponieważ trzeba mieć na względzie różne sytuacje np. fakt, iż narzeczeni mieszkali ze sobą już jakiś okres czasu i dorobili się wielu rzeczy, wolą kupić sprzęty i różnego rodzaju rzeczy, które będą pasowały do wystroju mieszkania, zbierają pieniądze na mieszkanie itp.

Choć rzadziej, zdarzają się jednak także takie pary, które w zaproszeniach informują, że w zamian za prezenty czy pieniądze życzyliby sobie, aby do telegramu dołączyć wysłane na tę okoliczność kupony lotto. Racjonalnie podchodząc do sprawy, jest to ogólnie wątpliwy prezent, aczkolwiek w niektórych rodzinach obecnie stosowany. Do ciekawej formy w temacie prezentów należy także zaznaczenie, a w zasadzie prośba w zaproszeniu, aby ewentualną kwotę, która miałaby być wydana na prezent wpłacić na wyszczególnioną fundację, schronisko itp.Torby Na Prezenty, Sprzedaż, Przedstawia

Jak widać pary młode różnie podchodzą do sprawy prezentów, co w dużej mierze wynika także ze statusu społecznego z jakiego się wywodzą. Podsumowując mamy kilka możliwości zawiadomienia gości o formie prezentu, co w większości skutkuje wywiązaniem się zaproszonych z naszej prośby. Możemy też zdać się na skromność i tradycję z dawnych czasów licząc na dobry gust, oraz racjonalne podejście do sytuacji ze strony gości. Nie możemy jednak kręcić nosem w momencie, kiedy w kolejnym z rzędu rozpakowanym kartonie okaże się jakże podobny do poprzedniego – ekspres do kawy, gdzie na dodatek akurat Wy w ogóle nie jesteście jej smakoszami.

Blog ślubny dla przyszłych par młodych. Dzielimy się wiedzą, aby Twój dzień ślubu i wesela był taki, jakim sobie go wymarzyliście. Wszelkie uwagi proszę kierować na maila lub poprzez messengera. Pozdrawiamy!