Podziękowania dla rodziców w trakcie ślubu

0

Obowiązkowym elementem praktycznie każdego przyjęcia weselnego są podziękowania dla Rodziców. Są one swego rodzaju wynikiem docenienia przez Młodych trudu jaki opiekunowie poświęcili im przez wiele lat. Bardzo często również to Rodzice finansują większą część wesela – jest to więc jak najbardziej na miejscu, aby wyrazić swoją wdzięczność za wszystko co było do tej pory przed wstąpieniem w nowy rozdział swojego życia.

Podziękowania dla Rodziców mogą przybierać różną formę w zależności głównie od Państwa Młodych i ich upodobań. Zazwyczaj podziękowania odbywają się tuż po oczepinach. Bardzo miłym gestem jest przygotowanie dla Rodziców bukietów lub koszy kwiatów. Młodzi często decydują się na dodatkowy upominek – czasami są to kosze ze słodyczami lub dobrym winem chociaż jednak coraz częściej odchodzi się od standardowych rozwiązań. Upominki stają się unikatowe i bardzo spersonalizowane – jak na przykład obrazy, które przedstawiają wizerunek Rodziców i Młodych lub albumy ze zdjęciami od czasów dzieciństwa aż do momentu ślubu. Takie prezenty z pewnością rozczulą i będą odpowiednim podziękowaniem.

Moment podziękowań to moment, w którym Para Młoda powinna zabrać głos, nie zawsze jednak jest to możliwe ze względu na emocje. Publiczne wystąpienia są stresujące, zwłaszcza kiedy w grę wchodzą wyższe uczucia. Jeżeli zdajemy sobie sprawę z tego, że prawdopodobnie nie wydusimy z siebie ani słowa powinniśmy wcześniej uprzedzić orkiestrę lub DJ’a aby zapowiedział, że puszczany utwór jest podziękowaniem dla Rodziców, a Młodzi wówczas mogą ze swoimi upominkami podejść do Rodziców i na osobności złożyć podziękowania.

Ostatnimi czasy coraz popularniejsze stają się również podziękowania video, które nagrywane są na jakiś czas przed weselem. Jest to bardzo oryginalna forma podziękowań, a jednocześnie nieco ogranicza emocje, które i tak w tym ważnym dniu są ogromne.

Blog ślubny dla przyszłych par młodych. Dzielimy się wiedzą, aby Twój dzień ślubu i wesela był taki, jakim sobie go wymarzyliście. Wszelkie uwagi proszę kierować na maila lub poprzez messengera. Pozdrawiamy!