Pierwszy Taniec

0

Początek zabawy weselnej wyróżnia się pierwszym tańcem pary młodej. Tym, którzy umieją i lubią tańczyć zwykle nie sprawia to problemu, jednak bywa tak, iż para młoda nie zawsze czuje się swobodnie w tej kwestii. Co zatem należałoby zrobić, aby dobrze wypaść podczas wprowadzenia zebranych gości w pierwsze kroki na parkiecie?

Jeśli nie czujemy się na tyle pewnie, aby dobrze zatańczyć pierwszy taniec powinniśmy zapisać się na kurs. Obecnie na rynku mamy do dyspozycji wiele kursów, które prowadzone są pod okiem fachowców, gdzie między innymi ułożą stosowną dla nas choreografię. Duże znaczenie do jakiej grupy trafimy ma fakt, jak radzimy sobie z tańcem. Jeśli nawet podstawowe kroki sprawiają Wam problem powinniście udać się na lekcje indywidualne, ponieważ zostanie poświęcone Wam więcej uwagi niżeli w większej liczebności grupy. Na grupowe nauki natomiast mogą wybrać się Ci, którzy szybko opanowują choreografię, a taniec nie sprawia im dużego problemu. Nie zapominajcie jednak poinformować instruktorów o utworze, do jakiego owy taniec ma być przygotowany.

Bardzo istotną kwestią jest także to, aby po opanowaniu choreografii choć kilka razy zatańczyć w butach ślubnych, a panna młoda w sukience, zwłaszcza jeśli posiada ona tzw. koło. Z doświadczenia wiadomo, iż treningi w wygodnym stroju, to całkiem inne warunki od tych z jakimi przyjdzie się zmierzyć na sali weselnej.

Jeśli mówimy o tańcu, to także o muzyce, dlatego nie można pominąć istoty doboru repertuaru względem pierwszego tańca. Wiele osób popełnia podstawowy błąd powielając dany utwór, który zasłyszeli na weselu znajomych nie wsłuchując się w przekaz treści np.

,, Mój piękny panie” – utwór ze względu na treść absolutnie nie nadający się na pierwszy taniec, a prawdę mówiąc nawet nie do zagrania podczas wesela. Piosenka, która rozpoczyna wesele, a młodzi mają do niej zatańczyć jako jedyni na parkiecie powinna wyróżniać się tekstem o prawdziwej miłości i głębokim uczuciu.

Pamiętajmy więc o tym, iż nasza choreografia w połączeniu z muzyką będzie interesującym obrazkiem dla zebranych gości i wyzwaniem zarówno dla kamerzysty jak i fotografa. Skoczne i szybkie piosenki zostawmy więc na kolejne godziny wesela, natomiast na początek warto dostosować utwór do podniosłej chwili, kiedy to wzrok wszystkich gości skierowany jest na środek sali, a głównymi tancerzami jesteście Wy – piękni, szczęśliwi i zakochani.

Oceń artykuł

  • User Ratings (0 Votes)
    0
    Your Rating:
Summary
0%
0
OCENA

Blog ślubny dla przyszłych par młodych. Dzielimy się wiedzą, aby Twój dzień ślubu i wesela był taki, jakim sobie go wymarzyliście. Wszelkie uwagi proszę kierować na maila lub poprzez messengera. Pozdrawiamy!