Pierścionek zaręczynowy

0

Zakup przez mężczyznę pierścionka zaręczynowego może nieść za sobą mnóstwo rozterek związanych z jego ogólnym wyglądem, rozmiarem czy ceną. Niestety, nie ma jednej reguły jak powinien wyglądać pierścionek zaręczynowy, ponieważ Wasza wybranka serca najbardziej będzie zadowolona jeśli traficie w jej gust.

Z racji tego, iż jedna z pań woli skromną biżuterię, a druga bardziej rzucającą się w oczy warto dobrze zapoznać się z jej upodobaniami w tym temacie. Bierzemy pod uwagę rodzaj metalu szlachetnego np. złoto, srebro, białe złoto itp. Bardzo istotną kwestią okazuje się być kamień szlachetny, który nie koniecznie musi zdobić pierścionek, ale miło pamiętać o tym, jaki preferuje Wasza przyszła żona.

Generalnie kamienie szlachetne wiele symbolizują, o czym mogliśmy przekonać się mając styczność z astrologią. Oczywiście mamy tutaj na uwadze wybór kamienia szlachetnego pod kątem zaręczyn, a nie odpowiadającego danemu znakowi zodiaku. Tak więc symbolika mówi że:

– opal symbolizuje nadzieję

– ametyst symbolizuje szczerość

– szmaragd symbolizuje powodzenie

– granat symbolizuje stałość

– turkus symbolizuje harmonię

– szafir symbolizuje mądrość

– diament symbolizuje czystość

– akwamaryn symbolizuje odwagę

– rubin symbolizuje miłość

– perła symbolizuje łzy

Jak można zauważyć z podanej listy tylko perła wydaje się nie bardzo pasować do pierścionka zaręczynowego, jednak niektórzy przestrzegają także przed rubienem, który na pozór symbolizuje miłość, jednak zawiera w sobie tzw. kroplę krwi, która nie wróży dobrze. Kwestię wiary w owe symbole, tradycje czy zabobony zostawiamy zatem do indywidualnej oceny każdego z Was mając nadzieję, iż jakbynie było pierścionek wybrance serca się spodoba i będzie przynosił jej szczęście.

Rozmiar, to równie ważna rzecz choć nie zawsze możliwa do pobrania na tzw. oko. W tym szczytnym celu można posłużyć się małą przebiegłością, gdzie warto poprosić o to najlepszą koleżankę Waszej wybranki. Wystarczy, iż przymierzy ona na swój palec pierścionek Waszej ukochanej z odpowiedniego palca, by móc śmiało służyć pomocą w uzyskaniu przez Ciebie rozmiaru. Jeśli nie chcesz wtajemniczać nikogo z bliskich swojej dziewczyny będziesz musiał posłużyć się innymi formami przebiegłości, gdzie niewykluczone jest wykradzenie pierścionka własnej dziewczynie po to, aby wziąć miarę. Po wszystkim nie zapomnij jednak odłożyć go do jej szkatułki.

Cena w jakiej powinien być zakupiony pierścionek zaręczynowy również nie stanowi reguły. W zależnosci od statusu materialnego danego mężczyzny może on być tańszy lub droższy, jednak najważniejsze, aby był wybierany pod kątem gustu ukochanej.

Blog ślubny dla przyszłych par młodych. Dzielimy się wiedzą, aby Twój dzień ślubu i wesela był taki, jakim sobie go wymarzyliście. Wszelkie uwagi proszę kierować na maila lub poprzez messengera. Pozdrawiamy!