Piękna Panna Młoda

0

Każda Panna Młoda w dniu ślubu chce wyglądać pięknie i zjawiskowo. Żebyś mogła tak się poczuć w tym wyjątkowym dniu, nie możesz odkładać wszystkiego na tydzień przed uroczystością, bo niestety nie uda Ci się osiągnąć satysfakcjonujących efektów. Podpowiemy Ci, na co powinnaś zwrócić szczególną uwagę, żeby osiągnąć jak najlepsze efekty.

Po pierwsze: włosy. Zadbane i zdrowe, są podstawą każdej fryzury. Możesz się nimi zająć już teraz, nawet jeśli od ślubu dzielą Cię długie tygodnie. Umów się na podcięcie końcówek, zaplanuj kuracje nawilżające i regenerujące, które poprawią kondycje włosów. Jeśli planujesz koloryzację, nie zostawiaj jej na ostatnią chwilę. Przyjmuje się, że koloryzacja powinna nastąpić na siedem do dziesięciu dni, zwłaszcza gdy jest to drastyczna zmiana koloru. Lepiej dać sobie czas na jego zmianę, jeśli efekt końcowy nie okaże się zadowalający. Większość salonów oferuje spersonalizowane plany, obejmujące indywidualnie zabiegi.

Po drugie: twarz. Także i w tym przypadku, dwa lub trzy miesięczne przed ślubem, powinnaś ułożyć plan działań kosmetycznych. Wszelkie zabiegi złuszczające – zwłaszcza
w przypadku nowych kosmetyków, nie powinny być wykonywane bezpośrednio przed uroczystością. Powinnaś zadbać o właściwe nawilżenie skóry, przede wszystkim twarzy, dzięki czemu ślubny makijaż będzie wyglądał perfekcyjnie. Próbny makijaż możesz wykonać na dwa lub trzy tygodnie przed wyznaczoną przez Was datą ślubu, zaś właściwy kilka godzin przed samą ceremonią.

Na próbny makijaż i próbną fryzurę zabierz zdjęcie sukni ślubnej. Dzięki temu będziecie mogły wspólnie z profesjonalistkami dobrać odpowiednie kolory kosmetyków, jak i styl fryzury.

Po trzecie: ciało. Tak, jak miało to miejsce w przypadku skóry twarzy, tak i tu,  nie powinnaś wypróbowywać nowych kosmetyków na dzień przed uroczystością, ani nie decydować się na zabiegi peelingujące. Dzięki temu unikniesz ewentualnych reakcji alergicznych i podrażnień. Depilację, zwłaszcza woskiem, zaplanuj na pięć do sześciu dni przed ślubem – skóra będzie miała czas się zregenerować, jednocześnie pozostając nadal gładką.

Po czwarte: paznokcie. Manicure i pedicure powinnaś zaplanować nie wcześniej niż na trzy dni przed ślubem, choć najlepszym terminem będzie dzień przed zaślubinami,. Dzięki temu zminimalizujesz ryzyko uszkodzenia lakieru..

Po piąte: koryguj wady i podkreślaj atuty. Możesz to osiągnąć zarówno poprzez dobranie odpowiedniej sukni, makijażu, jak i uczesania. Jeśli natura nie obdarzyła cię bujnym biustem, możesz zamaskować to, wybierając suknię z bogato zdobioną górą, która optycznie powiększy biust (wypychanie biustu zdecydowanie nie jest dobrym pomysłem). Jeśli twoje ramiona są węższe od bioder, wymodelujesz je, sięgając po suknię z kwadratowym dekoltem. Twoim atutem są długie nogi, wykorzystaj to i wybierz sukienkę odsłaniające je (może to być zarówno krótsza sukienka, jak i ta, posiadająca rozcięcia). Jeżeli jesteś dumną posiadaczką talii osy, możesz ją podkreślić poprzez wybranie modelu opinającego górę, z bogato zdobionym lub rozkloszowanym dołem. Podobnie możesz wymodelować twarz za pomocą odpowiednio dobranego makijażu i fryzury.

Jeżeli chcesz zgubić kilka zbędnych kilogramów, świetnym sposobem będzie zapisanie się na lekcje tańca. Tym bardziej, że możesz na nie pójść razem z partnerem, łącząć odchudzanie z przygotowaniami do pierwszego tańca.

Po szóste: zostań sobą. Nie musisz wcale na siłę upodabniać się do gwiazd muzycznych i filmowych czy celebrytek. Jesteś sobą i za to właśnie najbardziej kocha cię Twój przyszły mąż. Nie zapominaj o tym i nie zmieniaj się na siłę. Nie musisz mieć idealnej figury, ani wymiarów modelki. Oczywiście staraj się racjonalnie odżywiać (jedz pięć posiłków dziennie w równych odstępach czasu i pamiętaj o piciu wody) i dbać o siebie. Wybieraj tylko to, co naprawdę ci się podoba i w czym czujesz się dobrze. Możesz słuchać rad, ale pamiętaj, decydujący głos należy Tylko i wyłącznie do Ciebie. To Twój dzień, i to Ty masz czuć się dobrze i pięknie. Pamiętaj, że jesteś piękna.

Blog ślubny dla przyszłych par młodych. Dzielimy się wiedzą, aby Twój dzień ślubu i wesela był taki, jakim sobie go wymarzyliście. Wszelkie uwagi proszę kierować na maila lub poprzez messengera. Pozdrawiamy!