Ozdoby weselne

0

Atmosferę wyjątkowości i niezwykłości dnia ślubu tworzy nie tylko suknia Panny Młodej, odświętne stroje gości czy uroczysty obiad, ale także dekoracje – nawet ich najdrobniejsze elementy, takie jak: oświetlenie, przystrojenie stołu, krzeseł, wygląd winietek, butelek z alkoholem czy weselnego tortu. Wybierając je, powinniście wziąć pod uwagę dwie zasadnicze kwestie.

Po pierwsze, zadajcie sobie pytanie, jaki charakter chcecie nadać waszej ślubnej uroczystości? Stylów, w jakich może być ona utrzymana jest wiele. Od klasycznego, przez romantyczny i rustykalny, aż do szalonej ekstrawagancji i motywów związanych z Waszymi pasjami. Wybierając go powinniście brać przede wszystkim pod uwagę Wasze charaktery i upodobania. Spokojne i wyważone pary o wiele lepiej poczują się wybierając styl klasyczny i romantyczny niż szalony czy ekstrawagancki i na odwrót.

Po drugie, musicie pamiętać, żeby wybierane przez Was dekoracje współgrały ze sobą pod względem kolorystycznym. Zdecydujcie się na dwa lub trzy pasujące do siebie kolory, lub na różne odcienie tej samej barwy. Jak wiadomo, dużo nie zawsze znaczy lepiej. Dotyczy to zarówno kompozycji z kwiatów, jak i szklanych, plastikowych bądź papierowych dekoracji i ich wzajemnego połączenia.

Jedną z najpopularniejszych ozdób są kwiaty. Ich wybór uzależniony jest nie tylko od stylu, w jakim zorganizowane będzie Wasze wesele i kolorów, na jakie się zdecydujecie, ale także od pory roku, w jakim będziecie składać sobie przysięgę. Poza kwiatami dostępnymi cały rok, występują także kwiaty typowo sezonowe, których dostanie poza czasem ich występowania,  będzie niemożliwe, bądź wiązało się będzie ze znacznie wyższymi kosztami. Kwiaty są podstawą dekoracji samochodów, kościołów, stołów weselnych. Stanowią także świetny dodatek do ślubnej fryzury, nie tylko w przypadku upięć utrzymanych w romantycznym stylu, ale niemal w każdym innym.

Do najmodniejszych w sezonie 2017 bukietów należą te o luźnej formie, z dużą ilością zieleni, przywodzące na myśl świeżo zerwane bukiety polnych kwiatów. Do łask, po dominacji ciasno wiązanych bukietowych kul, wracają bukiety kaskadowe o luźniejszej konstrukcji z dodatkiem większych kwiatów, takich jak choćby peonie, czy niewychodzące z mody pełne róże. Do tego różnokolorowe wstążki, których wybór uzależniony będzie od kolorystyki pozostałych dodatków.

Podobnie, jak ma to miejsce w bukietach, tak i w przypadku kompozycji zdobiących stoły, mają one sprawiać wrażenie wylewających się z wazonów, koniecznie z dużą ilością zieleni. Przy wyborze wazonów, czy mis, w których umieszczone zostaną bukiety, postawcie raczej na ich jeden bądź dwa rodzaje, powtarzające się w takich samych układach na wszystkich stołach.

Do najmodniejszych kolorów dodatków i dekoracji w sezonie 2017 należą blade odcienie różu (dostępne są także suknie ślubne w tym kolorze, dla Pań, które chcą postawić na coś innego niż biel), ciepłe odcienie brązu (idealny w przypadku przyjęć inspirowanych stylami: boho i rustykalnym), przymglony błękit, słoneczne żółcienie, idealne do żółci i brązów czerwienie (przełamujące także granaty i ciemną zieleń), turkus, głęboki róż i zieleń.

Niezmiennie popularnym elementem dekoracyjnym pozostaje oświetlenie. Żeby światło posłużyło nam za dekoracje, wcale nie potrzebujemy drogiego sprzętu, ani tabunu fachowców. Magiczny, romantyczny i jednocześnie elegancki klimat zapewnią postawione na stołach świece ustawione w świecznikach bądź w latarenkach, których większe wersje mogą ozdobić sale, bądź kościół. Ciekawym rozwiązaniem, zwłaszcza w przypadku przyjęć odbywających się w plenerze, mogą okazać się rozwieszone na drzewach lampki, lampiony i latarenki. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by zdecydować się na usługi profesjonalnej firmy, która zadba o wyjątkową oprawę świetlną tej niezwykłej nocy.

Winietki, ozdoby na butelki z alkoholem, numery stołów, menu i serwetki powinny być dobrane pod względem stylu i koloru  do całości wystroju i dekoracji.  Nie wolno także zapominać o tym, by dodatki zgrywały się z charakterem wybranego przez Was lokalu. Dzięki temu uzyskacie harmonijną całość, w której każdy element będzie pasował do pozostałych.

Wybierając dekoracje, musicie pamiętać o zachowaniu odpowiednich proporcji, zarówno w stosunku do rozmiarów sali, jak i stołów. Dotyczy to zarówno ilości ozdób,
jak i ich wielkości. Zbyt duże dekoracje przyćmią całość, zbyt małe – pozostaną zwyczajnie niezauważone.

Blog ślubny dla przyszłych par młodych. Dzielimy się wiedzą, aby Twój dzień ślubu i wesela był taki, jakim sobie go wymarzyliście. Wszelkie uwagi proszę kierować na maila lub poprzez messengera. Pozdrawiamy!