Orkiestra, czy DJ?

0

Wesele bez muzyki nie ma racji bytu, dlatego na długo przed datą wyznaczonego ślubu powinniśmy zastanowić się nad formą zabawy, a dokładnie nad tym przy jakiej muzyce chcemy wraz z zaproszonymi gośćmi się bawić. Na rynku jest mnóstwo zespołów, które działają pod hasłem orkiestry, a wyróżniają się szerokim repertuarem śpiewanych piosenek, oraz wieloma zróżnicowanymi instrumentami muzycznymi. Od jakiegoś czasu organizacje ślubne, a także osoby udzielające porad weselnych coraz częściej informują nas o nowej możliwości w kwestii muzycznej, a mianowicie zamówieniu na tę szczególną noc DJ’a. Czym zatem kierować się przy tym nie mniej ważnym od innych wyborze?Zespół, Muzyka, Instrumenty Muzyczne

Przede wszystkim nowożeńcy powinni wziąć pod uwagę listę gości. W momencie, gdy widnieje na niej duża ilość osób, którzy swoje młodzieńcze lata mają już dawno za sobą, muzyka spod miksera DJ’a raczej może nie przypaść im do gustu, bez względu na to, jakie gusta muzyczne preferuje para młoda. W przypadku, kiedy na ślub i wesele zaproszeni są tylko i wyłącznie ludzie młodzi można rozważyć fakt takiej właśnie formy zabawy.

Porównując jednak te dwie możliwości nie powinno dziwić, iż orkiestra na pewno sprawdzi się lepiej, kiedy nasze wesele będzie duże i huczne, a większość weselników w średnim wieku. Niepodważalnymi zaletami jest to, iż orkiestra zazwyczaj gra na żywo, choć w czasach dzisiejszej techniki nie musi być to faktem w pełnym tego słowa znaczeniu, jednak na tzw. żywy wokal możemy liczyć na pewno.Akustyczny, Zespół, Gitara, Gitarzysta Dodatkowo do organizacji ślubu z orkiestrą dochodzi możliwość zagrania na powitanie gości przed mieszkaniem panny młodej, w kościele, a także różnorodność przyśpiewek i bezpośredniego kontaktu orkiestry w zabawie z weselnikami. DJ, natomiast nie zagra i nie zaśpiewa nam na żywo,  a co jest pewne i udowodnione wieloma sprawdzonymi poradami ślubnymi, poprowadzi on raczej imprezę weselną na zasadzie klubowej. Pomysł jest bardzo fajny i nowatorski, ale tylko wtedy, gdy wesele jest kameralne w gronie przyjaciół w młodszym wieku. Ciemny, Dj Gramofon, Ręka, MuzykaNiestety, nie każdy DJ oprócz miksowania potrafi zająć się poprowadzeniem oczepin, czy innych zabaw, choć większość z nich na potrzeby wesel poszerza swoje możliwości. Na koniec warto dodać coś o kwestii finansowej, gdzie o wiele mniej zapłacimy za usługi DJ’, a niżeli orkiestry. Rozbieżność ta jest poparta nie tylko tradycjami, ale poszczególnym wkładem pracy danych muzyków.

Blog ślubny dla przyszłych par młodych. Dzielimy się wiedzą, aby Twój dzień ślubu i wesela był taki, jakim sobie go wymarzyliście. Wszelkie uwagi proszę kierować na maila lub poprzez messengera. Pozdrawiamy!