Odwołanie wesela

0

Nasze życie składa się z różnych przypadków i okoliczności, które niejednokrotnie nie należą do przyjemnych. Bywa, że nasz ślub jest już nie tylko zaplanowany, ale w dużym stopniu zorganizowany, gdy stajemy przed nie łatwa decyzją jego odwołania. Co prawda nie dzieje się to często, ale jest taka możliwość, iż nam się przydarzy.

Najczęstszymi powodami, jakie zmuszają nas do podjęcia owych kroków są zazwyczaj przykre sytuacje np. śmierć kogoś bliskiego (rodzica, rodzeństwa). Zdarza się, że któryś z przyszłych małżonków poważnie ucierpiał na wskutek wypadku bądź choroby co całkowicie wyklucza możliwość uroczystości, a także składania przysięgi. Równie nieprzyjemnym tokiem zdarzeń prowadzącym do odwołania wesela jest zdrada jednej ze stron, o której druga strona dowiedziała się tuż przed ślubem. Wieczory panieńskie i kawalerskie, to świetna zabawa, jednakże wszystko zależy od tego jaką formę zabawy kto lubi. Bez względu na powód wesele trzeba odwołać, a główne pytanie brzmi – jak to zrobić?

W pierwszej kolejności powinniście zawiadomić o tym fakcie zaproszonych wcześniej gości. Możecie zrobić to osobiście, za pomocą telegramu lub kogoś Wam bliskiego. Informacja nie musi być tłumaczona powodem jeśli sobie tego nie życzycie. Wiadomo, że zarezerwowany kamerzysta, fotograf, lokal, orkiestra itp. przygotowują się do owej uroczystości. Musicie koniecznie powiadomić ich o zaistniałej sytuacji i podjąć rozmowę dotyczącą odzyskania bądź utracenia pieniędzy. Kościół, Biblia, S, ReligiiJeśli umowa była sporządzona tak, iż wpłacona wcześniej zaliczka przepada w razie odwołania wesela lub rezygnacji z usług danego usługodawcy nie możemy wymagać jej wypłacenia. Z kolei niektóre umowy obejmują czas możliwości wycofania się bez podawania przyczyn gdzie zaliczka oddawana jest niedoszłym usługobiorcom. Jeśli do przygotowań przyłożyły się inne osoby, które już wcześniej poniosły jakieś koszta względem nich koniecznie trzeba zwrócić im stracone pieniądze. Wizyta u księdza zazwyczaj okazuje się równie trudna jak powiadomienie o fakcie gości. Proboszcz na pewno zrozumie Waszą decyzję i jak będzie taka potrzeba wesprze na duchu. Co do organisty i kościelnego mogą oni być powiadomieni przez Was bądź ową wiadomość przekaże im ksiądz. Nie można również zapominać o tym, iż jeśli odwołanie ślubu nastąpiło z przyczyn całkowitego rozpadu związku pomiędzy dwojgiem niedawno zakochanych osób jest jeszcze pierścionek zaręczynowy. Generalnie nie ważne kto zdradził, był on początkiem czegoś wielkiego, co nie doszło do skutku nie ma więc sensu aby niedoszła panna młoda miała go w swej kolekcji.

Blog ślubny dla przyszłych par młodych. Dzielimy się wiedzą, aby Twój dzień ślubu i wesela był taki, jakim sobie go wymarzyliście. Wszelkie uwagi proszę kierować na maila lub poprzez messengera. Pozdrawiamy!