Odnowienie przysięgi małżeńskiej

0

Zawarcie związku małżeńskiego, to bez wątpienia ważne wydarzenie dla dwojga kochających się ludzi, jak również ich bliskich. Kiedy od ślubu minie trochę czasu, a życie w rodzinie biegnie własnym torem z biegiem lat coraz rzadziej wspominamy ten piękny dzień. Otóż warto zauważyć, że bardzo popularne stało się odnawianie przysięgi małżeńskiej. Jedne pary decydują się na ten krok z racji kryzysu w ich związku, inne natomiast z powodu podtrzymania cudownego życia w swojej rodzinie. W zasadzie każdy powód jest dobry, aby przeżyć te miłe chwile raz jeszcze.

Biorąc pod uwagę fakt, że ślub został już zawarty kilka lub kilkanaście lat temu od małżonków chcących odnowić swoje śluby nie wymaga się żadnych dokumentów. Wartość jaką mają owe odnowienia ślubów są na ogół sprawą sentymentalną, a miejscem tej ceremonii może być kościół, urząd stanu cywilnego lub wybrane przez Was samych w zależności od tego gdzie składaliście pierwsze przyrzeczenie miłości i wierności, albo które z miejsc jest Wam szczególnie bliskie. Od Was również zależy czy chcecie, by w odnowieniu przysięgi małżeńskiej uczestniczył ksiądz, urzędnik czy po prostu ktoś bliski wyróżniający się bezproblemowym prowadzeniem tego rodzaju konferansjerki.

Tak czy siak uroczystość musi być dobrze zaplanowana, a mianowicie decydując się na odnowę przysięgi małżeńskiej w kościele warto udać się do proboszcza danej parafii i zapytać o kwestie tego rodzaju ceremonii. Po wyczerpujących informacjach koniecznie musicie dostosować się do wytycznych. Jeśli planujecie przyjęcie w gronie znajomych odpowiadające zabawie weselnej również nie zwlekajcie z organizacją miejsca, podania ilości gości, wybrania menu itp. Nie zapominajcie o fotografie i kamerzyście. Pomimo tego, iż wielu z nas dysponuje dobrymi aparatami i kamerami nie oznacza to, że będziecie mogli liczyć na zatrzymanie najważniejszych chwil z tego przyjęcia. Zapraszanie gości powinno mieć miejsce wcześniej, a oprócz konkretów, czyli miejsca ceremonii, godziny i daty powinna widnieć informacja związana z oczekiwaniami np. nie życzycie sobie prezentów itp.

 

Podsumowując, odnowienie przysięgi małżeńskiej nie musi idealnie odzwierciedlać Waszego ślubu. Czasy się zmieniają, dlatego obecnie możecie wprowadzić w owym dniu więcej atrakcji, tym bardziej jeśli miejsce odnowy ślubów jest inne niżeli kościół czy urząd. Niemniej w takim wypadku czeka Was więcej przygotowań, chyba, ze Wasze dzieci czy znajomi wykażą się kreatywnością i znacznie odciążą Was od wielu spraw organizacyjnych. Nie zapominajcie również o tym, żeby ten dzień oprócz samej odnowy przysięgi małżeńskiej był dla Was pewnego rodzaju refleksją na temat miłości, zaufania i dalszej wspólnej drogi, która choć nie zawsze usłana różami przebywana we dwoje zawsze jest łatwiejsza do pokonania. W ramach możliwości zafundujcie sobie wycieczkę lub inny wyjazd, który tylko upewni Was w przekonaniu ile dla siebie znaczycie.

 

 

Blog ślubny dla przyszłych par młodych. Dzielimy się wiedzą, aby Twój dzień ślubu i wesela był taki, jakim sobie go wymarzyliście. Wszelkie uwagi proszę kierować na maila lub poprzez messengera. Pozdrawiamy!