Obrączki Ślubne

0

Decyzja, jaką jest wybór obrączek ślubnych wcale nie należy do łatwych, a wręcz zanim zdecydujemy się na te konkretne, powinniśmy wziąć pod uwagę fakt, iż ten zakup jest na całe życie. Jak Prezenty Ślubne, Złota, Złoty 鐲wiadomo kierujemy się gustem, ale musimy pamiętać o tym, aby były trwałe, gdyż cel ich zakupu, to nie tylko przypieczętowanie małżeństwa lecz zamiar noszenia ich na zawsze.

Na rynku mamy szeroki wybór pod względem rodzaju. Są to tradycyjne obrączki złote, z białego złota, złota czerwonego, różowego, żółtego, platyny, tytanu, z kamieniami, oraz efektownych możliwości łączenia tych metali. Nie mniej o ich trwałości mówi próba, która tak na prawdę definiuje ile złota znajduje się w tysiącu gramach owego stopu. Zatem w zależności od zasobu portfela możemy kupić bardzo trwałe aczkolwiek droższe obrączki próby 585 lub również trwałe ale mniejszej próby, bo 375 – 333, za których komplet jubilerzy życzą sobie dość dostępną i niewysoką cenę.

Zasadniczą kwestią kupna obrączek jest ustalenie rozmiaru. Można zrobić to na dwa sposoby, a mianowicie zdjąć miarę z pierścionka, co dotyczy głównie pań lub bezpośrednio u jubilera korzystając z pierścienia mierniczego. Drugie rozwiązanie należy do najbardziej bezpiecznych, gdyż ustalenie rozmiaru jest 100% trafne. Mimo, to, w celu przymiarki powinniśmy udać się przynajmniej dwukrotnie.Obrączki, Pierścionki, Małżeństwa

Po pierwsze na obwód palców ma wpływ wiele czynników np. panujące upały, stres i ciąża. Po drugie natomiast pamiętajmy, że najmniejszy trud, który musimy włożyć podczas nakładania obrączki oznacza, iż powinniśmy wybrać rozmiar większy. Sprawdzenie, czy rozmiar jest odpowiedni wymaga ułożenia dłoni pionowo, ku dołowi i potrząśnięciu ręką, jeśli obrączka zauważalnie zsuwa się do połowy palca oznacza to, że trzeba wybrać rozmiar mniejszą. Obwód obrączki to jedno, natomiast szerokość drugie. Jak dobrać odpowiednią szerokość, aby nasza dłoń nie wyglądała komicznie? Najlepiej dopasować ją do wielkości dłoni, oraz sylwetki. Wiadomo, że bez względu na płeć charakteryzujemy się różną budową, dlatego szersze obrączki prezentują się dobrze na większej, a nie szczupłej i drobnej dłoni. Biorąc pod uwagę budowę sylwetki najlepiej wzorować się według wyznacznika, czyli dla osób niskich i szczupłych odpowiednie są obrączki 3 i 4 milimetrowe, a dla osób wysokich i zbudowanych 6 i 7 milimetrowe.

Nie bez znaczenia jest także profil. Powszechnie nam znane, to wypukłe i zaokrąglone po bokach, jednak dzisiejsze modele, to szereg nowatorskich profili wyróżniających się nierównościami powierzchni itp. Patrząc pod kątem wygody użytkowania warto wybrać obrączkę zaokrągloną od wewnątrz, która nie tylko dobrze się nosi, ale też łatwiej zdejmuje. Owe wzorce może zachwiać kwestia gustu, gdzie ostatnie słowo zawsze mają klienci.

Wiele osób pragnie, aby obrączki były niepowtarzalne, gdzie decydują się na diamentowanie (grawerowanie). Możecie pokusić się na imiona, datę ślubu, inicjały, wyznanie, czy bardziej oryginalne, jak odciski palców serdecznych, warg itp.

Podsumowując, pamiętajcie o tym, aby na wybór obrączek poświęcić sobie więcej czasu. Z tym asortymentem na rynku nie ma problemu, a pochopne decyzje nie zawsze bywają trafne.

Blog ślubny dla przyszłych par młodych. Dzielimy się wiedzą, aby Twój dzień ślubu i wesela był taki, jakim sobie go wymarzyliście. Wszelkie uwagi proszę kierować na maila lub poprzez messengera. Pozdrawiamy!