Mucha czy krawat?

0

W dniu ślubu przyszli małżonkowie chcą wyglądać jak najlepiej, w końcu oczy wszystkich zwrócone będą tylko na nich. Dlatego każda Panna Młoda spędza godziny na wyborze wymarzonej sukni i dobieraniu do niej dodatków. W końcu jest tyle fasonów, tyle odcieni bieli, tak wiele możliwości. Można by pomyśleć, że wybór stroju i dodatków dla Pana Młodego jest zadaniem nieporównanie prostszym. Każdy, kto stanął przez tym zadaniem wie, że nic bardziej mylnego. W końcu garnitury też mają różne fasony i kolory. Z dodatkami nie jest prościej. Podstawowym wyborem, jakiego musicie dokonać w tej kwestii jest decyzja: krawat czy muszka? Przeprowadzimy cię przez plątaninę krawatów i much, choć nie będziemy Cię oszukiwać – ostateczna decyzja należy do ciebie.

Tym, co w sposób znaczący determinuje wybór dodatku jest całość stroju. Jeżeli zdecydowałeś się na frak lub smoking, muchę dostajesz „w pakiecie”. Nie oszukujmy się, ich klasyczność i elegancja, jednoznacznie odrzuca możliwość choćby pomysłu, żeby połączyć je z krawatem, nie mówiąc już o jego założeniu. Nie oznacza to bynajmniej, że nie dajemy Wam wolnego wyboru. Nie jesteśmy zwolennikami hasła „mucha albo śmierć”.

Znacznie bardziej liberalny pod względem oferowania możliwości wyboru jest garnitur. Mucha doda mu szczypty wykwintnej elegancji, a krawat w każdej sytuacji będzie stylowym i bezpiecznym rozwiązaniem. Mucha pozwoli Wam, poczuć się wyjątkowo, odróżnić się od gości, którzy w większości wybierają krawaty. Zaznaczyć należy, że mucha nie każdemu służy. Kto powinien unikać muchy? Z pewnością nie powinni wybierać jej panowie nieco tężsi, o pełnej i okrągłej twarzy, przede wszystkim dlatego, że będzie Was ona wizualnie poszerzać. W tym przypadku znacznie lepszym wyborem będzie krawat, optycznie wyszczuplający sylwetkę. I tu jest jednak jedno ale. Tężsi Panowie nie powinni wybierać zbyt cienkich krawatów (tak zwanych „śledzi”), które wizualnie zaburzą proporcje ciała. Warto więc postawić na krawat klasyczny.

Klasyczność i uniwersalność krawatu, Pan Młody może przełamać poprzez jego barwę, którą warto dopasować do kolorystyki dodatków Waszej wybranki (do koloru bukietów bądź biżuterii). Na rynku znajdziecie zarówno krawaty gładkie, jak i takie
z delikatnymi, tłocznymi wzorami w szerokiej gamie kolorystycznej, przede wszystkim wykonane z jedwabiu. Podobnie rzecz ma się z muszkami.

Jeśli zdecydowaliście się na krawat lub muszkę, przed wami wybór wiązania. Jeśli postawiliście na muszkę, wybierzcie tę wiązaną, a nie tą na gumce. Wiązane muszki łatwiej dopasować do rozmiaru kołnierzyka, dzięki czemu unikniecie ucisku na szyję.

Pan Młody, który zdecydował się na krawat, niech nawet nie myśli o zakupie krawatu na gumce, to dobre dla dzieci. Nic nie prezentuje się tak stylowo, jak dobrze i pięknie zawiązany krawat. Jednym z najprostszych i najczęściej stosowanych, jest wiązanie Proste, nazywane także Węzłem Czterech Ruchów. Nieco trwalszym wiązaniem jest to, w typie Windsor. Podwójne obwinięcie części końcowej, jakie się w nim stosuje, pozwala na lepsze „uporządkowanie” krawata przy kołnierzyku. Przy krawacie z nieco grubszej tkaniny znacznie lepszy, zawiązaniem będzie Pół-Windsor. W kwestii wiązań możecie liczyć na pomoc sprzedawców, którzy często oferują zawiązanie zakupionego krawatu.

Muszka i krawat nie są jedynymi opcjami, jakie możecie brać pod uwagę. Na rynku znajdziecie także muszniki, przypominające ścięty do szpica bądź ukośnie, podwójny krawat, który wiązany jest jak muszka. Nie tylko wyglądają efektownie, pozwalając się wyróżnić na tle innych, ale także idealnie sprawdzą się jako dodatek zarówno do garniturów, jak i do smokingu.

Dla tych, którzy źle czują się zarówno w krawatach, jak i muszkach, o musznikach nie wspominając, dobrą alternatywą okazać może się wybór koszuli ze stójką. Nie tylko nie wymaga ona żadnych dodatków, ale wręcz wprost je odrzuca.

Cokolwiek wybierzesz, pamiętaj że to Ty masz czuć się dobrze w tym wyjątkowym dniu.

Blog ślubny dla przyszłych par młodych. Dzielimy się wiedzą, aby Twój dzień ślubu i wesela był taki, jakim sobie go wymarzyliście. Wszelkie uwagi proszę kierować na maila lub poprzez messengera. Pozdrawiamy!