Modny Pan Młody 2017

0

Zwykło się mówić, że w dniu ślubu oczu gości zwrócone są przede wszystkim na Pannę Młodą. Drodzy Panowie, niestety to nie do końca prawda. Wasi goście będą patrzeć na Was oboje. Dlatego nie bez znaczenia jest to, co na siebie włożycie. W męskiej modzie ślubnej każdy znajdzie coś dla siebie.

W obecnym sezonie mamy do czynienia z klasyką mieszającą się z odrobiną ekstrawagancji i powrotem dawno nie widzianych elementów. Jednym z nich jest kamizelka, która stanowi jeden z najważniejszych elementów ślubnej stylizacji. Zakładając ją, Pan Młody nie musi zapinać marynarki gdy stoi. Śmiało może także zdjąć ją, nie przestając się przy tym dobrze prezentować. Przy wyborze kamizelki należy pamiętać o jednej prostej zasadzie – musi ona przylegać do ciała i jednocześnie nie ograniczać ruchów. Nie zbyt ciasno i nie zbyt luźno.

This slideshow requires JavaScript.

Wśród trendów pojawiają się także wzory. Jednym z nich są garnitury w prążki inspirowane stylem brytyjskim. Dla Panów, którzy wiedzą, że nie czuliby się dobrze w garniturach w paski, projektanci przygotowali wzorzyste dodatki – krawaty, muszki, wkładki do butonierki.

Modne są klasyczne kroje garniturów, jednorzędowe taliowane, koniecznie wąskie spodnie. Do tego koszula, biała lub w kolorze ecri – wybór odcienia zależny jest od tego, w jakiej tonacji kolorystycznej utrzymana jest suknia Panny Młodej. Modne są nadal koszule z mankietami. Do tego krawat lub muszka, w zależności od tego, w czym lepiej się czujecie. Jeśli zdecydujecie się na muszkę, wybierzcie tę do wiązania. Jeśli zaś krawat, to raczej wąski. Dominującymi kolorami tych dodatków są: czarny i granatowy. Niemniej jednak przy jego wyborze należy pamiętać, że powinny się one komponować ze strojem Waszej partnerki. Dlatego też, zakup stroju ślubnego Pana Młodego najlepiej dokonać już po wyborze sukni przez Pannę Młodą.

Także wśród garniturów, fraków i smokingów, poza klasyczną czernią przeważają przede wszystkim odcienie granatu i szarości. Jasne kolory garniturów dopuszczane są raczej w przypadku ślubów odbywających się przed południem lub dla tych, organizowanych w plenerze. Warto postawić raczej na matowe tkaniny, które są zdecydowanie modniejsze od  materiałów połyskujących.

Jeśli chodzi o buty, najlepiej postawić na tradycyjną i uniwersalną czerń. Jest to bezpieczny i dobry wybór, choćby ze względu na możliwość ich późniejszego wykorzystania przy innych okazjach.

Dla odważniejszych Panów, alternatywą dla tradycyjnego garnituru, są inspirowane strojami historycznymi marynarki żakardowe. Jeśli się na nie zdecydujecie, pamiętajcie, że najlepiej pasują do nich gładkie spodnie.

Pan Młody może się zdecydować także na smoking, a więc nieco bardziej elegancki strój wieczorowy. Najlepiej prezentuje się w tradycyjnej czerni w połączeniu z obowiązkowo białą koszulą. Jest świetnym wyborem dla panów z nieco większym brzuszkiem, pas smokingowy może go skutecznie zatuszować. Jeśli wybieracie smoking, suknia Waszej partnerki powinna być równie szykowna, dzięki czemu wasze stylizacje będą ze sobą współgrały.

Niezależnie od trendów , najważniejsze jest, żebyście czuli się swobodnie i dobrze podczas zabawy do białego rana.

Blog ślubny dla przyszłych par młodych. Dzielimy się wiedzą, aby Twój dzień ślubu i wesela był taki, jakim sobie go wymarzyliście. Wszelkie uwagi proszę kierować na maila lub poprzez messengera. Pozdrawiamy!