Moda na weselne koszyczki SOS

0

Każda Para Młoda pragnie aby ich goście na przyjęciu weselnym bawili się najlepiej jak potrafią. Trudno jednak przewidzieć każdą, jedną sytuację, która może mieć miejsce podczas tej zabawy. Coraz częściej Młodzi sięgają po pomysły z Zachodu, które bywają naprawdę trafne. Ostatnią modą, która pojawiła się w Polsce, a która bierze pod uwagę zapewnienie gościom dobrej, bezstresowej zabawy są tak zwane koszyczki ratunkowe lub koszyczki SOS, które wydają się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę.

Można wyobrazić sobie, że wybieramy się na przyjęcie weselne. Bierzemy ze sobą zwykle najpotrzebniejsze rzeczy: chusteczki higieniczne – w razie gdyby poleciała nam łezka wzruszenia, telefon, klucze do domu, kluczyki, Panie czasem biorą kosmetyki czy zapasową parę rajstop. Nie da się jednak ukryć, że są to podstawowe przedmioty. Z reguły nikt nie zakłada, że na przyjęciu może zdarzyć się jakaś niespodziewana sytuacja. W związku z tym jeżeli trafimy na pecha to nie jesteśmy przygotowani aby sobie z nim poradzić. Właśnie w takich sytuacjach koszyczki ratunkowe spełnią swoją rolę.

 

Na każde przyjęcie warto przygotować dwa koszyczki – jeden dla Pań, drugi dla Panów, które umieścimy w toaletach. W każdym z nich znajdą się różne produkty przydatne obu płciom w razie wspomnianej już sytuacji awaryjnej. Przy wyborze wielkości koszyczka SOS warto wcześniej zorientować się na co możemy sobie pozwolić. Być może w toaletach znajdują się jakieś półeczki i wówczas warto dobrać taki koszyk aby postawić go na jednej z nich. Jeżeli nie ma żadnej innej możliwości to można ustawić go również na ziemi – wówczas jego wielkość zależy już wyłącznie od nas samych.

Koszyczek damski powinien zawierać: awaryjne artykuły higieniczne jak tampony, wkładki i kilka podpasek, naturalne rajstopy w dwóch uniwersalnych rozmiarach, lakier do paznokci w odcieniu bezbarwnym, mały zestaw do szycia – igła, kilka kolorów nici, kilka agrafek, plastry – najlepiej w cielistym odcieniu, lakier do włosów, pilniczek do paznokci. Są to podstawowe produkty, które obowiązkowo powinny się znaleźć w damskiej toalecie ponieważ pomagają działać w sytuacjach kryzysowych.

 

W przypadku koszyczka męskiego można umieścić w nim również produkty higieniczne, odplamiacz, grzebień, produkty do oczyszczenia ubrania – np. rolki, nici dentystyczne, wodę utlenioną lub nawet całą apteczkę.

Wymienione produkty są jedynie przykładowymi – można je zmieniać i dodawać inne w zależności od tego co uznajemy za konieczne. Być może jesteśmy bardziej przewidywalni niż inne osoby i nasza wyobraźnia wskazuje nam jeszcze inne sytuacje, które mogą mieć miejsce. Sam fakt obecności takiego ratunkowego koszyczka jest ogromnie ważny, a ponieważ jest to pomysł stosunkowo młody na pewno zostanie doceniony przez wszystkich gości.

Blog ślubny dla przyszłych par młodych. Dzielimy się wiedzą, aby Twój dzień ślubu i wesela był taki, jakim sobie go wymarzyliście. Wszelkie uwagi proszę kierować na maila lub poprzez messengera. Pozdrawiamy!