Miesiąc Miodowy

0

Potoczna nazwa odpoczynku po całej organizacji ślubu i wesela, jak również spędzenia wspólnie beztroskiego czasu określana jest jako miesiąc miodowy. Prawdą natomiast jest, iż rzadko która z par rzeczywiście wyjeżdża na cały miesiąc. Zazwyczaj jest to krótszy odpoczynek w postaci tygodnia lub dwóch tygodni, co nie oznacza, że ma on nie opływać przysłowiowym miodem.

Jak zatem zorganizować sobie podróż poślubną? Przede wszystkim musicie dojść do porozumienia jaką formę odpoczynku preferujecie. Jeśli zależy Wam na beztroskim leniuchowaniu na pewno odpowiednim miejscem okażą się wszelkiego rodzaju kurorty w kraju lub za granicą, gdzie będziecie mogli korzystać z plaż, basenów, salonów urody i wielu innych atrakcji związanych z tego typu odpoczynkiem. Kiedy natomiast jesteście osobami aktywnymi, gdzie odpoczywacie tylko w ruchu warto zastanowić się nad wyjazdem w miejsce, które owe atrakcje zapewnia. Bez względu czy jest to miejsce w Polsce, czy innym kraju ważne abyście mieli do dyspozycji szereg atrakcji tj. wspinaczki, piesze wycieczki, zwiedzanie różnych miejsc okrytych legendami bądź historią.

Kolejną ważną kwestią jest decyzja czy wyjeżdżacie na tzw. własną rękę, gdzie sami rezerwujecie hotel i ustalacie sprawy organizacji spędzania czasu, czy może wybieracie jedną z ofert biura podróży z konkretnym planem poszczególnych dni. Obojętnie jaką decyzję podejmiecie, a Wasz cel to wyjazd do kraju po za Unią Europejską warto upewnić się czy Wasze paszporty nadal są aktualne, postarać się o wizy itp. W innych wypadkach aktualny dowód osobisty jest wystarczający.

Niemniej ważne podczas wyjazdu do innych krajów, a w szczególności tych, które charakteryzują się wieloma chorobami tzw. egzotycznymi jest zaszczepienie się odpowiednią szczepionką. Wykaz szczepionek podporządkowanym danym krajom jako zabezpieczenie się przed niechcianymi chorobami jest dostępny w stacjach sanitarno epidemiologicznych.

Powinniście również wiedzieć, że miesiąc miodowy wcale nie musi być organizowany tuż po ślubie i weselu. Czasami pary planują go dopiero w odpowiednim do nich czasie np. po wystaraniu się o urlop, w razie odpoczynku na terenie Polski czekają za latem, kiedy wesele miało miejsce jesienią, a za zimą w momencie gdy wesele odbywało się wiosną itd. Wszystko zależy od Waszych upodobań i chęci tak, a nie inaczej spędzenia ze sobą tych wspaniałych dni. Jako, że ciągle jesteście świeżo upieczonym małżeństwem pamiętajcie, aby ten czas był niezapomniany dla Was obojga. Korzystajcie z uroków danego miejsca, bawcie się, ale nie zapominajcie o uczuciu, które Was łączy flirtujcie ze sobą, przytulajcie się i niech te chwile trwają jak najdłużej.

Blog ślubny dla przyszłych par młodych. Dzielimy się wiedzą, aby Twój dzień ślubu i wesela był taki, jakim sobie go wymarzyliście. Wszelkie uwagi proszę kierować na maila lub poprzez messengera. Pozdrawiamy!