Makijaż ślubny

0

Mimo, iż nie każda kobieta na co dzień lubuje się w makijażu dzień ślubu jest wyjątkowy, gdzie panna młoda chce wyglądać olśniewająco. Z tego powodu nawet najbardziej zagorzałe przeciwniczki decydują się na mniej lub bardziej charakterystyczne zaznaczenie swojej urody. Oczywiście są panie, które na owy zabieg umawiają się z kosmetyczką, jednak niektóre z różnych względów zamierzają wykonać go same lub za pomocą kogoś bliskiego w zaciszu własnego domu. Zatem warto wiedzieć, że makijaż ślubny musi spełniać kilka istotnych kwestii, a mianowicie spełniać rolę makijażu dziennego, fotograficznego i wieczorowego. Mimo, iż może wydawać się trudnością znalezienie wypośrodkowania między tymi trzema wytycznymi istotne wskazówki na pewno pomogą w tym przedsięwzięciu.

Kosmetyki, Makijaż, Uroda, Piękno, Kolor

Na wstępie trzeba mieć na uwadze własne niedoskonałości cery, którymi najczęściej są wszelkiego rodzaju przebarwienia, krosty, sińce pod oczami itp. Oprócz tego, że trzeba je starannie zatuszować upiększenie ma być odpowiednie do konkretnej urody danej kobiety. Około tygodnia przed ślubem warto zrobić peeling drobnoziarnisty, który usunie z twarzy i dekoltu zrogowaciały naskórek, oraz mniejsze zaskórniki. W dzień ślubu natomiast powinniśmy:

– oczyścić twarz tonikiem tudzież mleczkiem matującym

– nałożyć krem nawilżający na twarz, szyję i dekolt

– nałożyć bazę pod makijaż (rozświetlająca lub rozświetlająco matująca)

– nałożyć podkład płynny w kolorze skóry lub o jeden ton jaśniejszy

– nałożyć korektor (zielony na czerwone wypryski lub zaczerwienienia, żółty na sińce po oczami itp.) co pozwoli uzyskać idealnie równy koloryt i gładką cerę.

– nałożyć puder transparentny, aby utrwalić makijaż i nadać matu, który zapobiega odbijaniu się światła na zdjęciach i wideofilmie.

Podczas makijażu oczu i ust zazwyczaj decydujący jest gust. Przy profesjonalnie wykonanym wcześniejszym etapie fakt czy zastosujemy określony kolor cieni, kreski za pomocą eyelinera jest sprawą wynikającą z własnego upodobania. Ważne jest jednak, by makijaż oczu zakończyć tuszowaniem rzęs. Usta mogą być zaznaczone konturówką i pomalowane szminką w wybranym kolorze. Ostre czerwienie postarzają, dlatego warto pomyśleć nad stonowanym różem bądź złocistym beżem.

Jak wiadomo panowie omijają tego typu przygotowania, jednak pozbycie się ewentualnych pryszczy czy przebarwień za pomocą korektora jest bardzo przydatne. Co ważne pamiętajmy, aby wszystkie kosmetyki były wodoodporne, co gwarantuje odporność makijażu przez wiele godzin.

Blog ślubny dla przyszłych par młodych. Dzielimy się wiedzą, aby Twój dzień ślubu i wesela był taki, jakim sobie go wymarzyliście. Wszelkie uwagi proszę kierować na maila lub poprzez messengera. Pozdrawiamy!