Kupić, czy wypożyczyć suknie ślubną?

0

Jednym z dylematów przyszłej panny młodej jest zazwyczaj wybór sukni ślubnej. Z racji tego, iż każda z nas w tym szczególnym dniu chce wyglądać olśniewająco przeglądanie katalogów, oraz Suknia Ślubna, Ślub, Buty, Oknoodwiedzanie sklepów z modą ślubną jest sprawą zrozumiałą. Niejednokrotnie pojawia się także pytanie czy w ogóle opłaca się kupić nową sukienkę w sklepie, czy może skorzystać z ogólnodostępnych wypożyczalni?

Generalnie każdy szanujący się salon ślubny posiada poszerzoną ofertę, która przygotowana jest dla pań chcących kupić nową, jak i dla tych, które z różnych powodów stawiają na suknię wypożyczoną. Jeśli chodzi o drugą możliwość, wypożyczenie niesie za sobą spore oszczędności, gdyż nie tylko zapłacimy mniej, ale także nie będziemy mieli problemu z ewentualną jej odsprzedażą po ślubie. Zazwyczaj właśnie tymi przesłankami się kierujemy, ale nie powinnyśmy zapominać, iż umowa wypożyczenia duży nacisk kładzie na możliwe uszkodzenia sukni, za które w konsekwencji przyjdzie nam zapłacić.

Ile kosztuje wypożyczenie interesującej nas sukienki ślubnej? W zasadzie jest to połowa ceny wyjściowej, czyli wartości kupna takiej samej nowej sukienki. Niektóre salony życzą sobie wpłaty kaucji na rzecz uszkodzeń, która liczona jest procentowo (najczęściej drugie 50%) i oddawana przy zwrocie sukienki jeśli takowych uszkodzeń nie posiada. Jednakże pani, która nie zadba o wypożyczony towar podczas wesela i uszkodzi sukienkę trwale, gdzie nie uda się jej już odrestaurować, tym samym pozbędzie się całości wpłaconej kaucji. Na co natomiast zwracać uwagę przed podpisaniem umowy? Przede wszystkim na czas wypożyczenia, by nie okazało się, iż musimy ją oddać drugiego dnia po weselu. Nie mniej ważne jest stanowisko jej odświeżenia, a mianowicie warunki czyszczenia przed zwrotem. Bardzo istotny jest również fakt opóźnienia, czyli w jakiej kwocie grożą nam kary za dzień spóźnienia zwrotu i oczywiście poszczególne uszkodzenia.

Jeśli jesteśmy zdecydowane na wypożyczenie, nie powinnyśmy szukać później niż sześć miesięcy przed datą ceremonii. Wiadomo, że salonów z możliwością wypożyczenia sukienek jest mnóstwo, a nie mamy pewności, iż właśnie w pierwszym spotkamy tę, która trafi w nasz gust. Dlatego ostatecznym terminem rezerwacji powinien być czwarty lub trzeci miesiąc przed ślubem, gdzie i tak każda pani przyzna, iż najlepiej dokonać rezerwacji wtedy, kiedy spotkamy tę wymarzoną, ponieważ nie możemy przewidzieć, że innej przyszłej pannie młodej również się ona nie spodoba. Aby uspokoić panie, które zastanawiają się cóż wtedy, gdy od czasu rezerwacji do dnia ślubu znacznie schudną czy przytyją, trzeba zaznaczyć, że zwykle salony i wypożyczalnie dokonują potrzebnych przeróbek, co w większości przypadków wliczone jest w koszta wypożyczenia. Jeśli chodzi natomiast o stan sukienek w dzisiejszych szanujących się wypożyczalniach, nie mamy się czego obawiać, gdyż zawsze są pięknie wyczyszczone, wyprasowane i świeże. Ostateczna decyzja jednak zawsze należy do zainteresowanej, gdyż ile pań, tyle indywidualności, które charakteryzują się własnymi poglądami na temat kupna i wynajmu.

 

Blog ślubny dla przyszłych par młodych. Dzielimy się wiedzą, aby Twój dzień ślubu i wesela był taki, jakim sobie go wymarzyliście. Wszelkie uwagi proszę kierować na maila lub poprzez messengera. Pozdrawiamy!