Konsultant Ślubny

0

Data ceremonii nadchodzi dużymi krokami, a cała organizacja ślubu i szereg spraw do załatwienia nas przerasta. Niejednokrotnie jesteśmy tak bardzo zajęci zawodowo, że po prostu nie mamy na to czasu. Cóż wtedy robić i od czego zacząć? Niemoc organizacyjna ślubu i wesela, to fakt, który udziela się wielu parom postanawiającym się pobrać, oraz wyprawić stosowne wesele. Z tej okazji powstały firmy jakie dysponują konsultantami ślubnymi, zwanymi także koordynatorami, którzy za opłatą pomogą nam uporać się z wieloma ważnymi aspektami dotyczącymi poszczególnych kwestii ślubu i wesela.

Rynek usług ślubnych jest bardzo szeroki, ale zazwyczaj każda z firm w swojej ofercie posiada porady ślubne i porady weselne, które gwarantują doskonałą organizację. Na początek każdy koordynator powinien zapoznać się z parą młodą, poznać jej marzenia, oczekiwania czy wizje najpiękniejszego dnia w ich życiu. Narzeczeni natomiast powinni się upewnić, iż dana firma konsultacji ślubnych posiada odpowiednie referencje, a nie pozoruje się na ekspertów w tej dziedzinie. Po tym etapie możemy przystąpić do działań, które koordynator oczywiście będzie na bieżąco omawiał ze zleceniodawcami.

Czym powinien zająć się konsultant ślubny? Tak na prawdę wszystkim! Od zaproszeń, sukni ślubnej, garnituru, stylisty, wiązanki, dekoracji kościoła, wynajmu sali, cateringu, hotelu, kamerzysty, przez dekorację sali, muzyki, tortu weselnego, dojazdu gości, noclegów, do poprawin, kursów tańca, dodatków, atrakcji i niektórych kwestii formalnoprawnych.

Choć organizator ślubny bardzo zaoszczędza czas przyszłych małżonków nie podlega wątpliwości, iż musimy obdarzyć go dużym zaufaniem. Pamiętajmy, że jego powinnością jest dopięcie wszystkiego na ostatni guzik, ale nie możemy wymagać więcej niż pozwala na to wcześniej ustalony budżet.

Wiele osób zadaje sobie pytanie czy wynajęcie specjalistów od porad ślubnych się opłaca? Jeśli posiadamy na ten cel odpowiednie finanse, oraz zadbamy o wybór firmy z nieskazitelną opinią w kwestii wywiązywania się z powierzonych zadań, to jak najbardziej tak, gdyż oprócz komfortu psychicznego, że oprawa będzie idealna możemy tylko wyczekiwać tego niezapomnianego dnia.

Blog ślubny dla przyszłych par młodych. Dzielimy się wiedzą, aby Twój dzień ślubu i wesela był taki, jakim sobie go wymarzyliście. Wszelkie uwagi proszę kierować na maila lub poprzez messengera. Pozdrawiamy!