Kolor sukni ślubnej

0

Jeszcze kilkanaście lat temu każda panna młoda brała ślub w białej sukni, która miała być symbolem czystości. Owy symbol nie zawsze był zgodny z prawdą, ponieważ od zawsze zdarzały się śluby gdzie młodzi w tym czasie oczekiwali dziecka lub swoją ,,noc poślubną’’ mieli już dawno za sobą. W dzisiejszych czasach nadal królują białe sukienki, jednakże niemniej też w zdecydowanych kolorach bądź białe z dodatkami koloru. Zapewne każdy wie, iż jeśli mówimy o jakimś kolorze może on różnić się od siebie znacząco. Jest tak dlatego, bo każdy kolor posiada kilka swoich odcieni i nie inaczej jest z kolorem białym.

Przyszła panna młoda stawiająca na biel może więc wybrać przynajmniej z trzech, a czterech odcieni. Typowo biały odcień, to tzw. biel lodowa, która pasuje do każdego koloru włosów, ale nie do każdego koloru skóry. Panie o bardzo jasnej karnacji bądź zbyt opalone naturalnymi czy sztucznymi promieniami nie powinny decydować się na ten odcień. Idealnie natomiast pasuje do kobiet, które z natury mają oliwkową karnację tudzież są lekko muśnięte słońcem.

Kolor ecru, to także biel ale w kolejnym swoim odcieniu. Bardzo często wybierany przez panny młode, ponieważ pięknie prezentują się w owym kolorze wszystkie typy urody, odcienie skóry i kolory włosów. Generalnie styliści nie widzą żadnych przeciwwskazań co do współgrania koloru ecru z konkretną urodą.

Następne odcienie bieli to wpadające w niebieski lub różowy. Co prawda jest to kolor biały, ale jego poświata charakterystycznie mieni się jednym czy drugim z wyżej wymienionych kolorów. Biel z poświatą niebieską zarezerwowana jest do pań o ciemnych włosach, a także ciemniejszej karnacji z kolei biała sukienka z poświatą różu dla  blondynek.

Koniecznie trzeba zaznaczyć, że oprócz mnóstwa różnych ozdób białe sukienki mogą posiadać mniejsze lub większe dekoracje w całkiem innej barwie np. czerwone kwiaty. herbaciane drapowania, niebieskie lub czarne gorsety itp.

Dla pań odważnych i chcących wyróżniać się na tle innych panien młodych dostępne są sukienki ślubne w poszczególnych barwach z pominięciem bieli. Mogą to być odcienie niebieskiego, czerwonego, szarości,  zielenie itd. Na ogół sukienki oprócz danego koloru nie odbiegają krojem od tradycyjnych białych fasonów sukni ślubnych, jednak sam fakt inności niewątpliwie jest symbolem postępu w modzie ślubnej, a tym samym większych oczekiwań panien młodych pod tym względem.

Blog ślubny dla przyszłych par młodych. Dzielimy się wiedzą, aby Twój dzień ślubu i wesela był taki, jakim sobie go wymarzyliście. Wszelkie uwagi proszę kierować na maila lub poprzez messengera. Pozdrawiamy!