Jak się zachować w kościele

0

Bardzo częstym przypadkiem podczas ślubów okazuje się być nieodpowiednie zachowanie zarówno pary młodej, jak i gości w kościele. Mimo tego, iż każdy na ogół zdaje sobie sprawę z tego, że świątynia to nie sala weselna można zauważyć szereg zachowań, które absolutnie nie wypada powielać. Zatem czego powinniśmy unikać w kościele?

Pierwszą kwestią jest przybycie do kościoła na tyle wcześnie przed planowaną godziną rozpoczęcia uroczystości zaślubin, aby nie robić niepotrzebnego zamieszania. Nie spóźnianie się obowiązuje parę młodą, oraz wszystkich innych gości, dlatego pod uwagę trzeba wziąć ewentualne korki na ulicach, postoje na sygnalizacjach świetlnych, bramki itp.

 

Druga niemniej ważna sprawa, to poruszenie w kościele, jakie objawia się mniej lub bardziej słyszalnymi rozmowami. Zebrani potrafią wystarczająco głośno podziwiać parę młodą bądź z racji tego, iż nie widzieli się bardzo długo opowiadać sobie wszystkie zdarzenia, jakie miały miejsce w ich rodzinach przez kolejne lata.

Trzecią równie ważną zasadą jest nie okazywanie zbytnio swoich uczuć. Zazwyczaj tyczy się to pary młodej, gdzie niejednokrotnie oprócz czułych spojrzeń mogliśmy zauważyć wiele uścisków czy pocałunków.

Czwarta kwestia, to stosowny strój. Wiadomo, że sukienki okolicznościowe potrafią zadziwiać pomysłem, gdzie często mnóstwo ciała jest odkryta. Na salę weselną jak najbardziej, jednak do kościoła warto przyodziać jakiś żakiet, który zakryje takie części ciała jak dekolt, oraz ramiona.

 

Piąta sprawa, to zachowanie spokoju, o którym nie można powiedzieć w momencie kiedy zaproszeni goście zabrali ze sobą dzieci, które są w takim wieku, gdzie jeszcze nie rozumieją powagi owego miejsca. W każdym bądź razie nie można pozwolić na to, aby w świątyni panował chaos w postaci tuptania, krzyków, płaczu itp. Trzeba czym prędzej wyjść z pociechą na zewnątrz i nie przyczyniać się do irytującej i stresującej parę młodą sytuacji.

Szóstym niezbyt odpowiednim zachowaniem, które nie rzadko praktykują goście jest nie uczestnictwo w mszy ślubnej wewnątrz kościoła. Zaproszeni goście uważają, iż pozostając na zewnątrz nic złego się nie dzieje gdyż bardzo dobrze słyszą jak przebiega msza. Nic bardziej mylnego, ponieważ wiara, dobre wychowanie i szacunek do pary młodej nakazuje nam byśmy razem z nimi uczestniczyli w ich najważniejszej ceremonii. Zatem skupienie się na modlitwie, a także pełne uczestnictwo jest możliwe tylko wewnątrz kościoła.

Przedstawione powyżej błędy wynikające z niekontrolowanych zachowań są dość częste, dlatego trzeba zrobić wszystko, aby ich unikać. Bez względu na to czy jesteśmy gośćmi, czy parą młodą musimy uszanować ceremonię, jak również miejsce, w którym się znajdujemy, gdyż tak nakazuje nam nasza wiara i powaga kościoła.

Blog ślubny dla przyszłych par młodych. Dzielimy się wiedzą, aby Twój dzień ślubu i wesela był taki, jakim sobie go wymarzyliście. Wszelkie uwagi proszę kierować na maila lub poprzez messengera. Pozdrawiamy!