Jak dostarczać zaproszenia

0

Jeśli lista gości na Wasz ślub i wesele jest już gotowa przychodzi czas, aby ich o tym powiadomić. Potrzebne zatem będą zaproszenia, które możecie kupić w sklepie czy za pomocą internetu bądź zamówić z drukiem indywidualnym. Istotną kwestią jest natomiast to, aby zaproszeni goście otrzymali je w odpowiednim czasie. Zatem na ile przed planowaną datą ślubu zaproszenia powinny trafić do adresatów? Zazwyczaj jest to okres trzech miesięcy przed ślubem, ponieważ goście muszą mieć wystarczającą ilość czasu na ewentualne przygotowania np. rezerwacja urlopu, zakup prezentu, wybór stroju itp. Niemniej w zaproszeniach coraz częściej umieszcza się prośbę wcześniejszej informacji o przybyciu, co ma na celu lepszą organizację pary młodej związaną z rezerwacją miejsc kiedy wesele odbywa się w restauracji, ale także możliwością zdążenia z zaproszeniem kogoś innego w miejsce gości, którzy z różnych przyczyn odmówili przybycia. Jak widać czas odgrywa tutaj bardzo ważną rolę, dlatego wyżej wspominane trzy miesiące, to odpowiedni moment na dostarczenie zaproszeń.

Ślub, Zaproszenia, Skrzynka ŚlubuNiebieski, Różowy, Ślub, Karty

Bardzo istotna jest także forma ich dostarczenia. Zwykle zaproszenia wysyłamy pocztą, co od lat wydaje się być naturalną koleją rzeczy. Mimo to, bardziej elegancko jest, kiedy owe zaproszenia na ślub wręczamy osobiście. Pamiętajmy jednak, iż zanim przejdziemy do doręczania zaproszeń warto je wcześniej posegregować. Te, które mamy zamiar dostarczyć osobiście odkładamy na jedno miejsce, natomiast te, jakie wysyłamy pocztą na drugie. Wiadomo, że zaproszeni goście zamieszkują różne regiony kraju i nie tylko, dlatego logicznym jest, iż osobiście doręczamy osobom, które mieszkają wystarczająco blisko z kolei pocztą rozsyłamy tym, do których dotrzeć osobiście byłoby trudno. Chcąc dostarczyć zaproszenia osobiście nie zapominajmy jednak o kolejnej dobrej radzie, jaką jest wcześniejsze np. dwu dniowe telefoniczne powiadomienie o przybyciu. Istotny jest także fakt, aby dobrze zorganizować sobie dostarczanie zaproszeń. Nigdy nie planujcie rozdania zaproszeń wielu gościom jednego dnia. Jak wiadomo każdy z zaproszonych na pewno będzie chciał zamienić z Wami kilka słów, poczęstować kawą lub herbatą, a dobre wychowanie mówi samo za siebie, iż nie wypada wręczyć zaproszenia i tak po prostu znikać.

Teraz pozostaje już tylko czekać na potwierdzenia przybycia, które powinny dotrzeć do Was jak najszybciej. Zawsze miło jest, kiedy odpowiedzi są pozytywne, a Wy nie musicie  dokonywać żadnych zmian w sprawie ilości miejsc, noclegów itp. Niestety, czasami jest tak, że ktoś z różnych powodów nie będzie mógł być obecny na Waszym ślubie, co trzeba zrozumieć i w żadnym wypadku się nie dąsać.

Blog ślubny dla przyszłych par młodych. Dzielimy się wiedzą, aby Twój dzień ślubu i wesela był taki, jakim sobie go wymarzyliście. Wszelkie uwagi proszę kierować na maila lub poprzez messengera. Pozdrawiamy!