Hand Made – zrób to sam

0

Jeszcze do niedawna trwał prawdziwy „boom” na elegancko przygotowane i w pełni kompleksowo obsługiwane przez specjalistów śluby. Suknia z najlepszego salonu mody ślubnej, buty wykonane specjalnie dla konkretnej osoby na zamówienie, piękne, seryjnie wypuszczane na rynek zaproszenia oraz przyjęcie weselne w najlepszej restauracji z tortem wykonanym przez doskonałą cukiernię z okolicy. Tak było na całym świecie przez ostatnich kilka lat. Okazuje się jednak, że ludzie nie przywykli na stałe do tego typu przyjęć weselnych, a w tym sezonie największą popularność zdobywa ślub i wesele „hand made” czyli zrób to sam.

Moda przyszła z Wielkiej Brytanii gdzie ten trend od początku tego roku podbija serca znacznej większości Panien Młodych. Co jednak faktycznie kryje się pod obcojęzycznym określeniem? Kwestia samodzielnych przygotowań do ślubu i przyjęcia weselnego może obejmować praktycznie wszystko i jest doskonałym sposobem, dzięki któremu młodzi mogą zaoszczędzić, a pieniądze przeznaczyć na początek wspólnego życia lub cokolwiek innego.

 

Podstawowe przypadki to przygotowanie wyglądu, wizaż i stylizacja – nieco bardziej uzdolniona koleżanka może wykonać fryzurę w ramach prezentu ślubnego, Panna Młoda może sama się wymalować, mama lub ciocia, która posiada zdolności krawieckie może pomóc w uszyciu sukienki ślubnej. Takie przypadki są zrozumiałe i nie ma w tym nic dziwnego – nie każdy może pozwolić sobie na profesjonalną kosmetyczkę czy suknię z ekskluzywnego salonu. Okazuje się jednak, że hand made, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii przenosi się na znacznie szerszą skalę.

 

W grę wchodzi już nie tylko zaplanowanie wyglądu Państwa Młodych, ale przygotowanie całego przyjęcia. Wynajmowane są sale, które samemu się stroi. Często nawet tort upieczony jest przez przyszłą Pannę Młodą. Przypomina to w pewnym sensie dawne, polskie i tradycyjne wesela kiedy to podobnie wszystko przygotowywane było przez najbliższą rodzinę Państwa Młodych.

 

Póki co nie wiadomo czy jest to tylko chwilowy trend czy może zagości on w świadomości ludzi na dłużej. Z pewnością ma on zarówno swoje plusy, jak i wiele minusów. Wybór przyjęcia w takim stylu powinien być odpowiednio przemyślany i rozplanowany, aby o niczym nie zapomnieć w tym najważniejszym dla przyszłych małżonków dniu.

 

Blog ślubny dla przyszłych par młodych. Dzielimy się wiedzą, aby Twój dzień ślubu i wesela był taki, jakim sobie go wymarzyliście. Wszelkie uwagi proszę kierować na maila lub poprzez messengera. Pozdrawiamy!