Garnitur, smoking, czy mundur?

0

Wbrew pozorom nie tylko Panna Młoda może mieć problem w temacie wyboru stroju ślubnego. Panowie niejednokrotnie także zastanawiają się nad tym, który z dostępnych strojów byłby dla nich odpowiedni. Do wyboru mają np. tradycyjny garnitur, elegancki smoking lub mundur – co zatem wybrać?Garniturze, Biznesu, Człowiek

Garnitury są na tyle powszechne biorąc pod uwagę ślub, iż większość panów właśnie na owy strój stawia. Generalnie zalicza się on do stroju ,,bezpiecznego’’ czyli dobrze dobrany na pewno nie okaże się złym wyborem. Idealne kolory, to granatowy, szary, tudzież beże, jednak z daleka trzeba omijać sezonowe hity mody ślubnej, które charakteryzują się błyszczącymi marynarkami bądź kamizelkami. Do garnituru najlepsza koszula okazuje się być w kolorze bieli bez względu na to w jakim kolorze wybrany został garnitur.Nie kombinujmy także z butami czy krawatem, ponieważ bardzo szybko można zepsuć całość stylizacji. Czarne buty bez zbędnych dodatków, oraz stonowany krawat, to strzał w dziesiątkę.

Niektórzy panowie założyli, iż ich strojem ślubnym będzie smoking. Co prawda strój elegancki, ale określany jako typowo wieczorowy. Niemniej smokingi zazwyczaj bywają w kolorze czarnym, a ten niby uniwersalny kolor ładnie się prezentuje tylko i wyłącznie wieczorami, lecz nie koniecznie za dnia. Zatem jeśli Wasz ślub ma mieć miejsce w późniejszych godzinach np. po 17.00 tej można sobie na smoking pozwolić, jednakże we wcześniejszych godzinach Pan Młody może nie prezentować się ciekawie. Wybór koszuli do smokingu także nie jest łatwy. Mało osób wie, że łamany kołnierzyk lub stójka pasują do fraka, a nie do smokingu chyba, że smoking posiada okrągłe wyłogi szalowe. Niemniej najbardziej trafny okazuje się być wybór koszuli z odwracanym kołnierzykiem.

Mundur, to kolejny powód do głębokiego zastanowienia się nad strojem ślubnym w momencie kiedy Pan Młody z zawodu okazuje się być tzw. mundurowym (policjant, wojskowy, strażak itp.) Decyzja jest niejednokrotnie trudna, ponieważ mamy tutaj do czynienia z chęcią podtrzymania tradycji jaką jest ślub w garniturze, a dumą, którą okazuje się być mundur zawodowca. W tej kwestii zdania mogą być podzielone w zależności od podejścia danego człowieka do sytuacji. Jeden pan może stwierdzić, iż wybiera garnitur, ponieważ mundur nosi każdego dnia, natomiast drugi chce podkreślić swoją rangę nawet na własnym ślubie. Oczywiście nie ma w tym nic złego tym bardziej, że w mundurze galowym panowie zazwyczaj wyglądają nadzwyczaj elegancko i przystojnie. Są również kolejne zalety tego wyboru, a mianowicie zaoszczędzony czas i pieniądze na zakup garnitury czy smokingu. Z kolei Panna Młoda na pewno będzie dumna ze swojego mężczyzny w mundurze.

Blog ślubny dla przyszłych par młodych. Dzielimy się wiedzą, aby Twój dzień ślubu i wesela był taki, jakim sobie go wymarzyliście. Wszelkie uwagi proszę kierować na maila lub poprzez messengera. Pozdrawiamy!