Fotograf i Operator Kamery

0

Wspomnienia jakie zachowujemy w pamięci przetrwają na długo, jednak chcąc się nimi podzielić z innymi nigdy nie opiszemy ich tak precyzyjnie jak wyrażają to filmy wideo czy fotografie. Z tego tytułu tak bardzo popularne jest filmowanie i fotografowanie najważniejszych chwil w naszym życiu np. ślubu i wesela.

Dziewczyna, Kamera, Stary, Retro

Na rynku jest mnóstwo firm trudniących się rejestracją ważnych wydarzeń, gdzie dylemat pod tytułem, ,,którą wybrać’’ nie rzadko jest dużym wyzwaniem dla przyszłych małżonków. Zatem czym się kierować przy wyborze fotografa i kamerzysty? Przede wszystkim najlepszymi doradcami są znajomi, którzy z racji korzystania z usług danej firmy mogą nam polecić tę, która jest warta uwagi czy ewentualnie przestrzec przed tą, z jakiej sami nie byli zadowoleni. Dodatkowo możemy posiłkować się stronami internetowymi, a następnie umawiać na spotkania.

Co musimy wziąć pod uwagę i o co pytać? Na początek o referencje, jakim sprzętem dysponuje, a także o możliwości np. style ujęć, efekty specjalne, plener, retusz, cena itp. Istotne jest także obejrzenie albumów danego fotografa z różnych ślubów i wesel, aby w pełni przekonać się o jego profesjonalizmie. Jeśli decyzja zapadnie i jesteście przekonani omawiacie już tylko poszczególne aspekty typu gdzie owe zdjęcia mają być robione np. urząd stanu cywilnego, kościół, sala weselna, ilość zdjęć, albumy itp. oraz ustalacie dokładną datę z godzinami uroczystości.

Tak samo ważny jest wybór operatora wideofilmowania, o czym niejednokrotnie wspominają porady ślubne. W tym przypadku również musimy kierować się profesjonalistą, a nie amatorem, który wykona nam film na niskim poziomie. Oprócz zapoznania się z możliwościami przy udostępnieniu nam nagrań omawiamy to, co odgrywa dla nas zasadniczą rolę np. filmowanie w plenerze, możliwość dołączenia do filmu podkładu muzycznego ulubionych utworów czy zdjęć. Ze strony operatora powinny paść również pytania jak również propozycje dotyczące czołówki i zakończenia filmu np. zdjęcia czy tzw. urywki najśmieszniejszych wpadek weselnych, chyba Fotograf, Aparat, Fotografia, Zdjęciaże z konkretną propozycją wychodzą wcześniej narzeczeni. W trakcie spotkania i podjęciu ostatecznej decyzji na zależnym od nas etapie uzgadniamy cenę, zaliczkę, datę i godziny.

Pamiętajmy, iż organizacja ślubu nakazuje byśmy na rezerwację fotografa i kamerzysty nie czekali zbyt długo, gdyż najlepsi specjaliści w tej dziedzinie potrafią mieć zajęty grafik na rok w przód. Cena usługi natomiast może się wahać w zależności od województwa, rejonu, czy możliwości. Mimo to zawsze zwracajmy uwagę na pomysłowość i możliwości operatorów, ponieważ lepiej zapłacić drożej i mieć wspaniały film czy zdjęcia, niż zaoszczędzić przysłowiowe parę złotych i żałować wyboru.

Blog ślubny dla przyszłych par młodych. Dzielimy się wiedzą, aby Twój dzień ślubu i wesela był taki, jakim sobie go wymarzyliście. Wszelkie uwagi proszę kierować na maila lub poprzez messengera. Pozdrawiamy!