Fontanna jako atrakcja

0

Każdy z  nas chciałby, żeby wyjątkowy dzień, jakim jest dzień ślubu, został jak najdłużej nie tylko w naszej pamięci, ale także we wspomnieniach naszych gości. Żeby to osiągnąć stajemy na głowie, próbując wybrać najpiękniejszy lokal, orkiestrę lub DJ’a, dzięki którym wszyscy będą się dobrze bawili przez całą noc. Równie popularne staje się organizowanie dodatkowych atrakcji, które urozmaicą wieczór. Jedną z możliwości jest wynajęcie fontanny, czekoladowej dla wielbicieli słodyczy lub alkoholowej dla fanów mocniejszych trunków. Oto garść najważniejszych informacji dotyczących tych właśnie atrakcji.

Fontanna Czekoladowa

Ociekająca czekoladą fontanna jest marzeniem niejednego łasucha – marzeniem, które możecie spełnić. Za nim zdecydujecie się jednak na ich wynajem, przemyśleć musicie kilka kwestii.

Po pierwsze: rozmiar. Choć w wielu przypadkach wielkość nie ma znaczenia, to w przypadku fontanny musicie brać go pod uwagę. Im większa fontanna, tym więcej czekolady zużywa, co z kolei pociąga za sobą większe koszty. Dlatego dostosujcie wysokość fontanny do ilości gości, którzy będą z Wami świętować.

Po drugie: marka. Wybierajcie raczej znane i cenione w branży marki, dzięki czemu będziecie mieć pewność, że będą działać cicho i będą odpowiedni wypoziomowane, dzięki czemu kaskady będą spadały równomiernie, tworząc niesamowity efekt.

Po trzecie: czekolada. Nie oszukujmy się, najważniejsza w czekoladowej fontannie, jest czekolada. Najlepiej sprawdza się, specjalnie skomponowana w tym właśnie celu czekolada Kuwertura, która dzięki dużej zawartości kakao nie tylko wyjątkowy smak i aromat, ale także zapewnia najlepsze efekty wizualne. Jakość idzie jednak w parze z nieco wyższą ceną. Niemniej, jednak jeśli zależy nam na satysfakcjonującym efekcie, nie szukajmy oszczędności w jakości.

Po czwarte: d jak dodatki. Wybierając, przyjrzyjmy się uważnie, jakie dodatkowe produkty znajdują się w ofercie danej firmy. Z całą pewnością w cenie powinny znaleźć się: stolik, na którym stała będzie fontanna, podest, falbana zdobiąca stół. Dobra oferta to taka, w której znajdziecie także: talerzyki, patyczki do przekąsek i serwetki.

Pomówmy teraz o pieniądzach. Ceny wynajmu fontanny zależą od jej rozmiaru i wspominanej jakości czekolady. Mała fontanna mieszcząca 2,5 kg czekolady to koszt około 300 złotych, w przypadku fontanny na 5 kg ceny zaczynają się od 700 złotych. Do ceny doliczyć należy również koszt owoców i/lub ciastek.

Fontanna Alkoholowa

Zasada jej działania i wygląd nie odbiega w niczym od opisanej powyżej fontanny czekoladowej – oczywiście poza spływającymi z niej zamiast czekolady kaskadami alkoholu
i moczeniem kieliszków zamiast owoców. Fontanna może serwować każdy alkohol, jaki tylko przyjdzie Wam na myśl – wódka, poncz, szampan. Niewątpliwą obu fontann jest połączenie przyjemnego z pożytecznym, czyli połączenia ich funkcji użytkowej z dekoracyjną. Każde z pięter fontanny alkoholowej może być podświetlone tym samym bądź innym kolorem, barwiącym spływający kaskadami trunek.

Na rynku dostępne są różne wielkości fontann i to właśnie od ich wielkości i pojemności zależy ich cena. Standardowa pojemność wynosi około 8 litrów płynu, choć dostępne są także fontanny o pojemności 19 litrów. Cena wypożyczenia mniejszej fontanny zaczynają się od 200-250 złotych, dużej od 500 złotych. Na koszty wpływa także czas wynajmu (jedna noc lub cały weekend) i wybór, co do  wynajęcia fontanny z obsługą lub bez niej. Musicie doliczyć także zakup preferowanego przez Was alkoholu.

W ofercie niektórych firm znajdziecie połączenie fontanny alkoholowej z jej czekoladowym odpowiednikiem – procentowe trunki spożywa się w czekoladowych kieliszkach, które potem można zjeść.

Niektóre firmy oferują także połączenie fontanny czekoladowej z alkoholową, w której procentowe trunki, spożywać można w czekoladowych filiżankach lub kieliszkach. Nic nie szkodzi również na przeszkodzie, żeby w fontannie płynął trunek bezalkoholowy, ciesząc także najmłodszych gości.

 

Blog ślubny dla przyszłych par młodych. Dzielimy się wiedzą, aby Twój dzień ślubu i wesela był taki, jakim sobie go wymarzyliście. Wszelkie uwagi proszę kierować na maila lub poprzez messengera. Pozdrawiamy!