Dzieci na weselu

0

Jednym z większych dylematów pary młodej jest rozważyć fakt czy zapraszać gości wraz z dziećmi, czy nie. Owa kwestia jest bardzo trudna do uzgodnienia, gdyż każdy ma inne podejście do tematu jakim jest ,,dziecko na weselu”.

Kwiat Dziewczyna, Płatki, KoszykMimo, że specjaliści od organizacji wesel są zdania, iż na wesele powinno prosić się osoby od 15, a 16 roku życia, wiele par młodych z różnych względów zapraszają dorosłych wraz z małymi dziećmi. Powodem ich decyzji jest zazwyczaj to, iż mają świadomość tego, że owe zaproszone osoby nie mają z kim zostawić swoich pociech lub po prostu zwyczajnie mogą się obrazić o to, że nie zostali poproszeni wraz z dziećmi. Niestety odpowiedzialność zapraszania dzieci spada głównie na parę młodą, gdzie powinna zadbać o dobrą zabawę, bezpieczeństwo, posiłki, a także miejsce na sen.

Jeśli decyzja już zapadła, iż na weselu znajdzie się spora grupka dzieci organizacja musi dotyczyć także ich. Bardzo dobrym pomysłem jest zorganizowanie osobnego stołu, dostosowanego do owej grupy wiekowej, który będzie znajdował się na w zasięgu wzroku starszych. Mile widziany jest kącik dla dzieci, gdzie czeka na nich mnóstwo bezpiecznych i ciekawych zabaw. Warto wspomnieć, że wiele restauracji dysponuje już tego typu pokoikami, gdzie dzieci mogą czuć się bezpiecznie. W kwestii bezpieczeństwa nie podlega dyskusji fakt, iż powinna być osoba, bądź osoby, które odpowiedzialne będą za pilnowanie maluchów. Może być to ktoś z dalszej rodziny czy znajomych, kto niestety na liście gości się nie znalazł, a lubi obcować z dziećmi. Nie głupim pomysłem jest także wynajęcie animatora, jaki zadba o każdy szczegół zabawy i bezpieczeństwa. Dzieci pod jego opieką nie będą biegać po sali narażając się na oblanie gorącym napojem lub niechcące potrącenie przez osoby tańczące.

Ślub, Namiot Ślub

Można całkowicie zrezygnować z zaproszenia dzieci, ale ważne jest byśmy i podejmując taką decyzję byli odpowiedzialni. Koniecznie zatem powinniśmy porozmawiać z zaproszonymi rodzicami i uświadomić ich podając powody, że z przykrością, ale żadnych dzieci na weselu nie będzie. Rozmowa wiele wyjaśni, a para młoda nie stanie w trudnej sytuacji, kiedy to mimo, iż na zaproszeniu nie było wymienionego dziecka goście przybyli z dzieckiem. Dodatkowo zaoszczędzimy tym samym niepotrzebnych uraz, które niejednokrotnie goście żywią do młodej pary i jej rodziny z powodu ich decyzji, jaką jest wesele bez dzieci.

Blog ślubny dla przyszłych par młodych. Dzielimy się wiedzą, aby Twój dzień ślubu i wesela był taki, jakim sobie go wymarzyliście. Wszelkie uwagi proszę kierować na maila lub poprzez messengera. Pozdrawiamy!