Dodatki dla Pana Młodego

0

Mylimy się twierdząc, że Pan Młody nie wymaga tylu dodatków co Panna Młoda. Mężczyźni być może nie używają ich tyle na co dzień, jednak jeśli chodzi o własny ślub oprócz szerokiej dostępności różnego rodzaju dodatków po prostu wypada co niektóre mieć.

Jako pierwszy pod uwagę bierzemy krawat, który powinien być w stonowanym kolorze bez rażących w oczy wzorów i oczywiście uznawany jest jako uniwersalny dodatek do koszuli przy garniturze. Niemniej zamiast krawatu zawsze można skłonić się ku muszce, która jest idealnym dodatkiem zarówno do czarnego garnituru, jak również smokingu. Ważna informacją jest natomiast to, że czarną muszkę wybieramy do smokingu, natomiast białą do fraka, a nie odwrotnie. Do garnituru z kolei możemy wybrać muszkę w ładnym, lecz podobnie jak z krawatem nie rażącym kolorze. Są panowie, którym zamiast powyższych dodatków marzy się plastron. Jest to dodatek zastępujący krawat lub muszkę, jednak uchodzi za bardzo swobodny, co oznacza, iż najlepiej pasuje do stylizacji z XIX wieku, które niejednokrotnie okazują się jednym z wyborów i w dzisiejszych czasach. Ostatnim z możliwych dodatków pod szyję jest fular zwykle używany tylko do fraka.

Kamizelka, to również dodatek. Niektórzy mężczyźni przygotowujący się do ślubu całkowicie ją wykluczają, jednakże ładnie odszyta, nie koniecznie skompletowana z garniturem czy frakiem idealnie podkreśla strój Pana Młodego.

Prawdziwy mężczyzna zawsze nosi pasek, dlatego i do ślubu powinien go mieć. Do garnituru najlepszy będzie ze skóry z niewielką klamrą, natomiast do smokingu koniecznie jedwabny, szeroki, specjalny pod kątem tej stylizacji.

Pan Młody nie powinien obwieszać się tzw. świecidełkami. Wszelkie kolczyki, które być może nosi na co dzień lub inne sygnety powinny być na tę okazję ściągnięte. Jedynymi dodatkami w kwestii biżuterii mogą być spinki do mankietów, spinka do krawatu, oraz zegarek.

Dekoracja do kieszonki marynarki jest następną dekoracją. Może to być poszetka w kolorze krawatu lub butonierka, czyli maleńka kompozycja z kwiatkiem, najlepiej takim jak w bukiecie Panny Młodej.

Najczęściej źle dobranym dodatkiem są skarpetki. Panowie uważają, że jeśli ich nie widać nie muszą pasować, a to błąd. Wystarczy siąść lub przykucnąć, aby ukazał się widok całkiem nie pasujących do reszty stylizacji skarpet. Dlatego nigdy nie wybieramy ich pod kątem koloru butów, ale spodni. Powinny też być wystarczająco długie, podciągnięte jak najwyżej, by nie odsłaniały gołych nóg.

Ostatnim dodatkiem są buty. Najlepiej dopasowane kolorystycznie do garnituru z prawdziwej skóry. Jedynym wyjątkiem są czarne lakierki, które zakładamy do smokingu. Zwróćmy też uwagę na czubki i nie wybierajmy kwadratowych, ponieważ moda na nie minęła dawno temu. Obecnie odpowiednie są buty o okrągłych czubkach.

 

Blog ślubny dla przyszłych par młodych. Dzielimy się wiedzą, aby Twój dzień ślubu i wesela był taki, jakim sobie go wymarzyliście. Wszelkie uwagi proszę kierować na maila lub poprzez messengera. Pozdrawiamy!