Dekoracja Auta

0

Auto, którym para młoda udaje się do ślubu powinno posiadać charakterystyczną dekorację zaznaczającą cel podróży tym pojazdem. Ta tradycja panuje od lat, mimo że czas zdążył już zweryfikować tandetne plastikowe lalki, misie i słoniki, jakie swego czasu zajmowały centralne miejsce na masce samochodu. Obecnie młodzi dostosowują się do owej tradycji, jednak bardzo starannie dobierają wszelkie dekoracje nie sprawiając tym samym wrażenia straganu odpustowego.

W momencie kiedy wiemy już jakim autem wybierzemy się do ślubu zaczynamy zastanawiać się jaka forma dekoracji byłaby najbardziej odpowiednia. Na rynku mamy mnóstwo ciekawych ozdób, a także gotowych wzorów do przyozdobienia samochodu ślubnego, jednak wiele par nie bardzo wie na co się zdecydować. Bardzo odpowiednimi dekoracjami aut ślubnych w dzisiejszych czasach okazują się tiulowe szarfy zdobione kwiatami, które po efektownym upięciu prezentują się tak wspaniale, iż nie potrzeba już żadnych innych elementów dekoracji.

Następnym pomysłem są małe wianki, bukieciki kwiatów i kokardy, które zazwyczaj zdobią klamki, a większa kompozycja z tych samych kwiatów zajmuje miejsce na masce samochodu. Pamiętajmy jednak, że wszystkie ozdoby powinny komponować się z kolorem auta, a nie z nim zlewać (dobrze też, gdy nawiązują do bukietu panny młodej). Dodatkowo miejmy na uwadze fakt, iż w momencie kiedy decydujemy się na kompozycję kwiatową, która będzie przymocowana do maski nie może być ona zbyt wysoka. Najlepiej wybrać taką, która ma formę płożącą, co nie przysłoni widoczności kierowcy. Wszystkie kompozycje kwiatowe powinny być wykonane z kwiatów o sztywnych łodygach, gdyż tylko one mają możliwość przetrwać każdą pogodę, a jak nam wszystkim wiadomo nigdy nie mamy pewności czy w dzień naszego ślubu będzie upalnie, wietrznie, mroźno, czy deszczowo.

Dekorowanie samochodu ślubnego możemy wykonać osobiście, za pomocą bliskich, którzy posiadają tego typu zdolności manualne lub zdać się na wenę twórczą właścicieli wypożyczalni, z której wynajmujemy pojazd. Oczywistym jest, iż biorąc pod uwagę ostatni wariant musimy doliczyć dodatkowy koszt, ponieważ wypożyczalnie współpracują z florystami, którzy profesjonalnie udekorują auto, jednakże nic za darmo. W momencie, gdy to przedsięwzięcie pozostawimy własnej kreatywności musimy zadbać, aby przytwierdzenie dekoracji było stabilne, ale w żaden sposób nie miało wpływu na ewentualne uszkodzenia lakieru i poszczególnych części auta.

Czym zatem w bezpieczny sposób przytwierdzać ozdoby na samochodzie? Ogólnie polecane są przyssawki auto corso, oraz plastelina florystyczna – dostępne w sklepach stacjonarnych, jak również internetowych. W oby dwu przypadkach mamy pewność, iż dekoracja będzie dobrze przylegała do karoserii i jej nie zniszczy pod warunkiem, że samochód przed przyłożeniem przyssawek będzie dobrze umyty, a kierowca nie pozwoli sobie na zbyt szybką jazdę, co w zasadzie nie bardzo pasuje, aby para młoda poruszała się z nader dużą prędkością. Niektórzy dodatkowo oznaczają auto okazjonalną tablicą rejestracyjną, gdzie do wyboru mamy różnego rodzaju napisy np. ,,Droga do raju”, ,,Koniec wolności”, ,,Ratunku”, Młoda para”, ,,Już po chłopie”, ,,Ślubna bryka” itp. Wzorów dekoracji pojazdów ślubnych jest mnóstwo i tylko od nas zależy co bardziej wpada w nasz gust. Nie stawiajmy jednak na przesadę, gdyż zachowanie wyważonego umiaru i w tym temacie jest ważną kwestią podczas weselnych przygotowań.

Blog ślubny dla przyszłych par młodych. Dzielimy się wiedzą, aby Twój dzień ślubu i wesela był taki, jakim sobie go wymarzyliście. Wszelkie uwagi proszę kierować na maila lub poprzez messengera. Pozdrawiamy!