Data ślubu

0

Wybór daty ślubu, to początek organizacji całego przedsięwzięcia, oraz wkroczenia dwojga kochających się osób na nową drogę życia. Biorąc pod uwagę, te dwa istotne aspekty musimy postarać się, aby owa data miała swój pozytywny oddźwięk w obu kwestiach.

Na samym początku staramy się dojść do konsensusu względem odległości uroczystości ślubnej w czasie. Możemy ustalić, iż owa ceremonia odbędzie się za trzy miesiące, pół roku, rok itp. Mimo to, zawsze bierzemy pod uwagę szereg czasochłonnych zajęć, które należą do przedślubnych konieczności np. rezerwacja lokalu, orkiestry, kamerzysty, fotografa, formalności względem kościoła i urzędu itp. Z doświadczenia wielu par wynika, iż najlepszym okresem od wyrażenia chęci zawarcia związku małżeńskiego do dnia ceremonii okazuje się rok czasu. Jest to wystarczająco długo byśmy mogli po kolei i bez pośpiechu załatwić wszystko co niezbędne, aby nasz wielki dzień był tym wymarzonym.Czas, Kalendarz, Sobota, Weekend, Dzień

Nad docelową datą ślubu możemy zastanowić się już bardziej precyzyjnie, zwracając uwagę na własne marzenia czy szereg przesądów jakie od lat krążą w tym temacie. A więc jak wynika z wierzeń i tradycji najlepiej wybrać miesiąc, który zawiera w swojej nazwie literkę ‚,r’’ (marzec, czerwiec, sierpień, wrzesień, październik, grudzień). Małżeństwo zawarte wedle tej tradycji prawdopodobnie już na starcie w prezencie dostaje szczęście. Tradycja, tradycją jednak trzeba traktować ją z przymrużeniem oka, gdyż każdy z nas zna choć jedną parę, która sugerując się literką ,,r’’ wcale nie żyje szczęśliwiej niż Ci, którzy brali ślub w maju, lipcu czy innych miesiącach nie zawierających magicznego ,,r’’.

Następne bardziej wiarygodne tradycje mówią, aby nie zawierać małżeństwa w czasie Adwentu i Wielkiego postu. Dotyczy to głównie pewnego rodzaju zadumy i odpoczynku od hucznych zabaw, a także innego rodzaju rozrywek. Nie bardzo poważnie traktuje się również datę 1 kwietnia, która jak wiemy oznacza prima aprilis, a przecież nie chcemy aby nasz związek miał z tą nazwa coś wspólnego. Z drugiej strony miesiąc luty, choć bez litery ,,r” uznawany jest za przynoszący duże szczęście – pod warunkiem, iż data ślubu wyznaczona jest na 14 i w zależności od danego roku nie przypada w tym czasie akurat Wielki post. Jeśli przyjrzymy się poszczególnym dniom, to najodpowiedniejsza okazuje się być sobota. Jako jedyna z wszystkich dni tygodnia nie rzuca na boki żadnymi czarami i przesądami. Natomiast wróżebne hasła typu ,,od poniedziałku nie warto zaczynać”(…) ,,w piątek zły początek’’ itp. całkowicie dyskwalifikują nam cały tydzień na zawarcie ślubu.Miłość, Czułość, Data, Romans, Flirt

Jak zatem mądrze wybrać datę ślubu, aby uchronić się przed nieszczęściem i z góry założonymi wróżbami? Otóż najważniejsze to kierować się prawdziwą miłością i wspólnymi marzeniami zarówno w kwestii wymarzonego dnia ślubu jak i wspólnego życia. Większość przepowiedni została wymyślona dawno temu z racji przykrego doświadczenia lub przypadkowej rymowanki. W obecnych czasach szczęśliwe i nieszczęśliwe małżeństwa zdarzają się bez względu na to, w jakim miesiącu zawarły związek małżeński. Nie popadajmy więc w wir przesądów, gdyż na pewno będziemy mieć piękniejszy ślub w maju, gdzie wszystko dookoła kwitnie, niż w grudniu, gdzie z racji zimowej aury nawet goście mogą nie dojechać. Dodatkowo zimą mała ilość naturalnego światła ma duży wpływ na jakość filmu weselnego czy zdjęć. Na prawdziwą miłość nie ma przesądów, narodziły się one zaraz po tym jak pomylono miłość ze zwykłym zakochaniem.

Blog ślubny dla przyszłych par młodych. Dzielimy się wiedzą, aby Twój dzień ślubu i wesela był taki, jakim sobie go wymarzyliście. Wszelkie uwagi proszę kierować na maila lub poprzez messengera. Pozdrawiamy!