Chronologia działań

0

Oświadczyny przyjęte, wstępna data ślubu znana, nadchodzi więc czas na szereg planów i decyzji, które trzeba wprowadzić w życie mając również na względzie ramy czasowe, aby ten wyczekiwany przez narzeczonych dzień był  cudowny w pełnym tego słowa znaczeniu.

Wybór sali – od lat organizacja ślubów nakazuje zająć się tą kwestią rok wcześniej, co zapewni nam rezerwację w lokalu, który spełnia oczekiwane kryteria.Imac, Ipad, Komputer, Tabletka

Wybór kościoła i USC – warto najwcześniej jak to możliwe udać się w dane miejsca, aby zagwarantować sobie wolny termin daty i godzin ceremonii, a także zdążyć z dostarczeniem odpowiednich dokumentów.

Ustalenie świadków – porady ślubne mówią, iż nie każdy może pełnić tę funkcję, dlatego oprócz sympatii do wybranych osób trzeba zweryfikować czy spełniają niezbędne kryteria: zarówno w kościelnym i cywilnym jest to pełnoletność, jednak w niektórych parafiach księża wymagają świadectwa bierzmowania, zaświadczenia ze spowiedzi i tego samego wyznania.

Lista gości – jest to sprawa indywidualna, którą rozpatruje się w zależności od wielkości planowanego wesela, a także jak liczne rodziny posiadają narzeczeni.

Traveler'S Notebook, Notes, Kalendarz

Wybór i wysłanie zaproszeń – możemy udać się do sklepu i wybrać odpowiadające nam zaproszenia, albo zamówić drukowane indywidualnie z wybranym przez nas wzorem i treścią. Wysyłamy zwykle od półtora do dwóch miesięcy przed ślubem.

Oprawa muzyczna – pożądane zespoły muzyczne czy DJ’e mają zajęte terminy na długo w przód kalendarza, dlatego nasza reakcja w tym kierunku powinna być zdecydowanie na rok przed ceremonią z wcześniejszym przesłuchaniem utworów itp.

Suknia,garnitur, obrączki i dodatki – wedle porad weselnych te kwestie powinniśmy realizować trzy miesiące przed wyznaczoną datą z uwagi na odpowiednie ich dopasowanie.

Wynajęcie pojazdu – jeśli auto wynajmujemy w specjalnej firmie wyboru z rezerwacją dokonujmy na około roku, a pół roku wcześniej, natomiast od znajomych dogadujemy się wedle uznania.

Wynajęcie kamerzysty i fotografa – podobnie jak w przypadku sali czy orkiestry powinno mieć to miejsce na rok lub ewentualnie dziesięć miesięcy przed ślubem, gdyż pozyskanie profesjonalisty w późniejszym terminie może być trudne.

Książki, Kalendarz, Notatnik, Dla

Menu i kwestie z tym związane – w tym temacie wstępnie orientujemy się podczas wynajmu sali restauracyjnej, gdzie na precyzyjne ustalenia umawiamy się z właścicielami lub ich przedstawicielami w dogodnym dla obu stron czasie.

Smartphone, Mobilnych, NotatnikaBukiet – wyboru katalogowego w danej kwiaciarni możemy dokonać wcześniej i złożyć konkretne zamówienie względem daty ceremonii i wcześniejszej godziny odbioru.

Fryzjer i makijażystka – wiadomo, że zależy nam na idealnym wyglądzie, dlatego w celu próbnych stylizacji umawiamy się np. na dwa, a trzy miesiące przed datą ślubu. Wtedy też dokonujemy ewentualnych metamorfoz np.koloryzacji, jest to zabezpieczenie w czasie, gdyby coś nie było po naszej myśli.

Oczekiwanie – wszystko zamówione, kupione i zrobione. Czekając na ten wymarzony dzień oprócz radości, okazywania sobie miłości i czułości pamiętajcie, aby się dobrze wysypiać!

Blog ślubny dla przyszłych par młodych. Dzielimy się wiedzą, aby Twój dzień ślubu i wesela był taki, jakim sobie go wymarzyliście. Wszelkie uwagi proszę kierować na maila lub poprzez messengera. Pozdrawiamy!