Bukiet Ślubny

0

Panna młoda bez bukietu kwiatów raczej nie wchodzi w grę, gdyż ogólnie ma on symbolizować ją samą, jak także jej świeżość i młodość. Od lat przyjęło się, iż bukiet ślubny kupuje pan młody, jednak dobrze by było, gdyby narzeczeni wcześniej wybrali się do kwiaciarni i poprosili o katalog bukietów i ewentualnie wspólnie dokonali wyboru. Z tego faktu na pewno będzie zadowolona panna młoda.

Otóż na wstępie musimy wziąć pod uwagę fakt, iż nie stosownym byłoby żądać bukietu z kwiatów typowo wiosennych, gdy ślub ma się odbyć w środku zimy. Dlatego miejmy na uwadze to, iż floryści w kwiaciarniach potrafią wyczarować piękne bukiety, jednak na pewno nie podołają wyczarowania np. konwalii w lutym. Wybór kwiatów to także kwestia ich odporności względem upałów lub zimna. Zawsze pytajmy zatem czy aby nie zaszkodzi im nadmierne słońce bądź mróz.

Charakterystyczne formy bukietów mają swój cel, ponieważ mają pasować do fasonu sukni ślubnej. Tak więc jako pierwszy wyróżniamy bukiet, który pasuje do każdej sukienki, a przede wszystkim do tych nader zdobionych. Jest to dobrze nam znany kształt kolisty, a jego fachowa nazwa to biedermeier. Jako nieliczny bez względu na wybór kwiatów zawsze jest uniwersalny i praktyczny. Następne w kolejce najczęściej wybieranych, to bukiety kaskadowe. Nazwa ta wzięła się od spływu, gdzie w bukiecie poszczególne kwiaty upięte są tak, że spływają w dół aż na sukienkę.

Kwiaty, Bukiet Ślubny, Ślub, Bukiet

Jest to bukiet bardziej spektakularny, dlatego pasuje do skromniejszych sukienek, a tym bardziej nie rozkloszowanych i nie falbaniastych. Bardzo popularne w dzisiejszych czasach są bukiety oryginalne, czyli takie, które oprócz tego, iż są bukietem kwiatów przedstawiają jakąś konkretną formę. Często są to wachlarze, serca, parasolki itp. Nie zawsze jednak trzyma się je w dłoni, gdyż niektóre z nich muszą być po prostu zaczepione na nadgarstku, co może nie dla każdej panny młodej być wygodne.

Oczywiście dostępność różnorakich kwiatów na naszym rynku daje duże pole do popisu. Pamiętajmy jednak jeszcze o intensywności ich zapachu. Bywało natomiast, że nie jedna panna młoda biorąc ślub w środku lata źle się poczuła w kościele ze względu na zapach kwiatów. Co istotne mało kto w to uwierzył…!

Blog ślubny dla przyszłych par młodych. Dzielimy się wiedzą, aby Twój dzień ślubu i wesela był taki, jakim sobie go wymarzyliście. Wszelkie uwagi proszę kierować na maila lub poprzez messengera. Pozdrawiamy!