Biżuteria ślubna

0

Wybór biżuterii ślubnej wydaje się błahostką. Kiedy jednak przychodzi ten moment, kiedy trzeba się zdecydować na konkrety okazuje się, że wcale nie jest on taki prosty.

Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że mnogość biżuterii na rynku jubilerskim wcale nie ułatwia przyszłej Pani Młodej decyzji. Obecnie można przebierać w tak wielu modelach i wzorach, że ciężko podjąć szybką, jednoznaczną decyzję. Specjaliści w branży często podkreślają, że z biżuterią ślubną bywa podobnie jak z sukienką – trafia się na jedną, jedyną i wyjątkową.

Często wybór biżuterii ślubnej uzależniony jest właśnie od stroju. Nie do każdej stylizacji wszystko pasuje. Jeżeli sukienka ślubna ma mocno wycięty dekolt to można pozwolić sobie zwykle na większe szaleństwo w kwestii biżuterii niż w przypadku kiedy część sukienki sięga aż do szyi – wówczas zwykle rezygnuje się z naszyjnika na rzecz wyszukanych kolczyków czy bransoletki.

Kolejną niepisaną, aczkolwiek przestrzeganą zasadą jest wybór biżuterii przy wzięciu uwagi czy sukienka jest mocno zdobiona. Jeżeli wybieramy sukienkę, której gorset jest zdobiony koralikami, cyrkoniami, kryształkami czy perełkami to należy bardzo uważać przy wyborze biżuterii. Można zdecydować się na podobny wzór biżuterii dopasowany do wzoru zdobienia – to pasuje najbardziej. Unikać należy kontrastów. W przypadku kryształków na sukience lepiej nie wybieraj biżuterii z pereł – nie będzie to dobrze wyglądać. Znacznie lepsze w takim przypadku będzie postawienie na zwykły, prosty łańcuszek, który pasuje do wszystkiego.

Jeszcze jedną, bardzo ważną kwestią jest dopasowanie kolorystyczne biżuterii. Klasycznymi wyborami są złoto i srebro – wybiera się je najczęściej ze względu na to, że pasują niemal do wszystkiego. Coraz częściej Panny Młode decydują się jednak na biżuterię kolorową – dopasowaną na przykład do motywu przewodniego wesela. Taki dodatek może ożywić i wykończyć całą stylizację, pod warunkiem oczywiście, że odcień barwy jest odpowiednio dopasowany – to natomiast leży w rękach specjalistów.

Blog ślubny dla przyszłych par młodych. Dzielimy się wiedzą, aby Twój dzień ślubu i wesela był taki, jakim sobie go wymarzyliście. Wszelkie uwagi proszę kierować na maila lub poprzez messengera. Pozdrawiamy!