5 kwestii do uzgodnienia z DJ-em lub zespołem

0

Zbliża się Wasz wielki dzień – najpierw zaślubiny, później wesele. Pamiętacie, jak pisaliśmy o najważniejszych elementach decydujących o ocenie przyjęcia? Oprócz jedzenia liczy się dobra zabawa. Dlatego zawczasu warto odbyć z DJ-em lub zespołem poważną rozmowę i ustalić wszelkie istotne detale. Oto 5 kwestii do uzgodnienia.

1. Dobór muzyki

Co oczywiste, chcecie mieć choćby częściowy wpływ na repertuar zespołu lub DJ-a. W tym pierwszym przypadku jest on siłą rzeczy ograniczony. Warto zatem rozpoznać umiejętności i przekrój gatunkowy wybranych muzyków. Czy opierają się wyłącznie o piosenki biesiadne, keyboard i tamburyno? A może ambicja podpowiada im granie bluesa, który choć piękny, nie zawsze pasuje do weselnego nastroju? Zawczasu upewnijcie się, że rytmy kapeli pasują do charakteru i upodobań Waszych gości.

Z DJ-em jest łatwiej, ponieważ może zagrać dosłownie wszystko, nawet w czasie imprezy swobodnie żonglując repertuarem. Zaproponujcie własne utwory, o których wiecie, że porwą Waszych bliskich w tan albo symbolizują coś szczególnego. Ważna uwaga: niektórzy DJ-e co do zasady nie grają pewnych utworów, np. disco polo, ale pewnie wiecie to już po wstępnych rozmowach.

2. Weselne zabawy

Kapela lub DJ często pełnią także rolę konferansjerów, odpowiedzialnych za animację wesela i przeprowadzanie zabaw. To, jak będą wyglądały oczepiny, w dużej mierze powinno zależeć od Was. Nie wszyscy goście mogą być zadowoleni z rozrywek polegających na skakaniu po balonie, piciu wódki na czas lub wzajemnym dotykaniu z zawiązanymi oczami. Jedno jest pewne – warto zawczasu upewnić się, jakie zabawy pojawią się po północy.

Istnieje wiele sprawdzonych i bezpiecznych scenariuszy, które z jednej strony bawią i młodszych, i starszych, a z drugiej pozwalają się swobodnie integrować i rozluźniać. Swoją drogą, zwróćcie uwagę na zachowanie muzyka lub DJ-a w czasie ustaleń. Charyzmę i umiejętności mistrza ceremonii wyczuwa się od pierwszej chwili…

3. Kolejność na przyjęciu

Warto jak najszybciej ustalić swoisty harmonogram weselnej zabawy. Upewnijcie się, że prowadzący imprezę nie ma zamiaru upicia wszystkich gości w przeciągu pierwszych trzech kwadransów przyjęcia. Wytłumaczcie, czego najbardziej oczekujecie, jeśli chodzi o zabawy integracyjne. Zaznaczcie, że nie chcecie nieustannego przerywania jedzenia lub rozmów przy stołach, choć z drugiej strony nie ma mowy o dłuższych przerwach od tańca i zabaw. Warto pozwolić gościom w spokoju jeść posiłki, a pomiędzy nimi zapewnić maksimum wrażeń, oczywiście w granicach rozsądku. W końcu wesele ma trwać do białego rana!

4. Zapewnijcie komfort muzykom

Planując wesele, nie zapomnijcie, że DJ czy fotograf to też człowiek i również powinien mieć możliwość chwilowego odpoczynku i zjedzenia pełnowartościowego posiłku. Zazwyczaj domy weselne i restauracje wychodzą naprzeciw Waszym potrzebom, organizując specjalny, boczny stolik i pobierając opłatę stanowiącą zaledwie 50% standardowej ceny. Z drugiej strony profesjonalny DJ czy muzyk nie będzie nastawiony na relaks i dyskretne popijanie. Jego zadaniem jest wszakże zapewnienie dobrej zabawy. Nie pozwólcie jednak, żeby poczuł się szczególnie niekomfortowo, bo to nie sprzyja imprezie.

5. Wykażcie się inicjatywą

Chociaż DJ-e i kapele mają świetne pomysły na granie i zabawianie gości, nic nie stoi na przeszkodzie, żebyście zaproponowali własne rozwiązania i pomysły. Przedstawcie specyfikę swoich gości, zasugerujcie pewne rozwiązania, oczywiście szanując przede wszystkim ofertę wynajmowanej osoby.

Blog ślubny dla przyszłych par młodych. Dzielimy się wiedzą, aby Twój dzień ślubu i wesela był taki, jakim sobie go wymarzyliście. Wszelkie uwagi proszę kierować na maila lub poprzez messengera. Pozdrawiamy!